Tajemnica pirackiej gry słów Destiny 2 – Iron przekomarzanie się: w tym tygodniu w Destiny 2


Prawie każdy tydzień przynosi coś nowego do Przeznaczenie 2, niezależnie od tego, czy chodzi o bity fabularne, nowe aktywności, czy też interesujące nowe kombinacje elementów, które pozwalają graczom na wzajemne niszczenie się w Tyglu. Iron Banter to nasze cotygodniowe spojrzenie na to, co dzieje się w świecie Destiny i podsumowanie tego, co przyciąga naszą uwagę w całym Układzie Słonecznym.

Season of Plunder to nie pierwszy raz, kiedy Bungie wprowadził trochę awanturnictwa do Destiny 2, i zgodnie z założeniami, piracki sezon ma kadłub wypełniony pirackimi kalamburami. W pierwszej misji sezonu rekrutujesz piracką załogę ze zleceniodawcy misji z dodatku Porzuceni, pana zbrodniarza, Pająka, którego możesz wzywać w misjach, aby pomóc ci stawić czoła Władcom Piratów, których masz za zadanie wysłać do międzygwiezdnej szafki Davy’ego Jonesa przez cały czas. sezon.

Jednak na początku sezonu było coś w tych obcych piratach, nad którymi nie mogłem przestać się zastanawiać, i okazało się to bardziej irytujące niż kołkowa noga pokryta drzazgami. To były imiona mojej załogi, każde z nich było wyraźnym riffem w żargonie korsarzy. Każdy z piratów, których rekrutujesz, jest postacią Eliksni, obcą rasą, której członkowie mają zwykle imiona kończące się dźwiękami typu „siks” lub „raaks”. Tak więc załoga, która dołącza do ciebie w twoich misjach, składa się z czcigodnych marynarzy kosmicznych Flotsiks, Jetsiks, Ransiks i Halsiks.

Żarty kryjące się za niektórymi z tych nazw są dość oczywiste. Flotsiks i Jetsiks to gra na określenie „flotsam and jetsam”, czyli łupu statku zgubionego za burtą na morzu. Moim bezpośrednim założeniem dla Ransiksa było to, że była to gra o „plądrowanie”, chociaż inni, z którymi się konsultowałem, sugerowali, że „okup” lepiej utrzymałby się zgodnie z wzorcem ustalonym przez flotsam i jetsam. Oba są niezdrowymi czynnościami, z których korsarzy byli znani. To wszystko ma sens.

Halsiks jest szczególnie dobry w posługiwaniu się karabinem drutowym, strzelając do wrogich załóg, aby wspomóc twoje akcje abordażowe.

Ale potem dochodzimy do Halsiks i… nic. Zmagałem się z mózgiem i konsultowałem się z piratowskimi przyjaciółmi, którzy spędzają dużo czasu na czytaniu historii i/lub graniu w Sea of ​​Thieves, ale nic nie wypłynęło na powierzchnię. Sprawdziłem w słownikach słowa zaczynające się od „hal”, ale tam też wpadłem na mieliznę. Czułem się pogrążony we mgle, gdy próbowałem rozwiązać zagadkę Bungie dotyczącą niesławnych Halsiksów.

Wreszcie miałem dość. Podczas niedawnego wywiadu z reżyserem Destiny 2 Joe Blackburnem i dyrektorem generalnym Danem McAuliffe skorzystałem z okazji, aby wydobyć odpowiedź prosto ze źródła. Joe i dyrektor ds. komunikacji w Bungie, Carlos Ascencio, niestety byli tak samo zagubieni jak ja. Zobowiązali się zebrać zespół piszący Destiny 2 i wrócić z rozwiązaniem mojej irytacji. W międzyczasie omawialiśmy ton i nastrój dodatku Lightfall oraz jego wiele czcigodnych inspiracji.

Później wiadomość dotarła do poczty elektronicznej; Carlos rozmawiał z pisarzami Destiny 2. Znał prawdę o tożsamości Halsiksa.

Jak się okazuje, Halsiks był trudny do rozszyfrowania, ponieważ nazwa nie była nawiązaniem do jakiegoś morskiego języka; to odniesienie do an rzeczywisty pirat. Halsiks to gra o Halsey, nazwisku korsarza Johna Halseya. Pisarze Bungie opisali Halseya jako „dobrego pirata”, który działał jako korsarz podczas wojny o sukcesję hiszpańską na początku XVIII wieku.

Jeśli nie jesteś znajomy, korsarze byli piratami, którzy pracowali dla rządu – w przypadku Halseya otrzymał tak zwany „List Marque” upoważniający go do napadania na hiszpańskie statki w imieniu imperium brytyjskiego. Wielu znanych piratów zaczęło w tym czasie w ten sam sposób, angażując się w legalne piractwo na Atlantyku w ramach działań wojennych ich rządów. I, jak wielu piratów, kiedy list markowy Halseya wygasł w 1705 roku, nie oznaczało to, że zrezygnował z napadania na statki i kradzieży ich ładunku. Zamiast tego kontynuował pirackie życie bez sankcji prawnych. Halsey spędził kilka następnych lat na piractwie w pobliżu Madagaskaru i na Oceanie Indyjskim, zanim zmarł w 1708 po tym, jak jego flotylla została spustoszona przez huragan i uległ gorączce.

Podobnie jak korsarz John Halsey, ty również wejdziesz na pokład wrogich statków i zdobędziesz ich łup.
Podobnie jak korsarz John Halsey, ty również wejdziesz na pokład wrogich statków i zdobędziesz ich łup.

W książce z 1728 r. „Ogólna historia piratów” autor kapitan Charles Johnson napisał o Halsey:

„Był odważny w swojej Osobie, uprzejmy dla wszystkich swoich Więźniów, żył ukochany i zmarł, czego żałował jego własny Naród. Jego Grób został wykonany w ogrodzie z arbuzów i ogrodzony palisadami, aby zapobiec ukorzenieniu go przez dzikie świnie. „

Najwyraźniej fajny facet jak na bandytę, co czyni go dobrym kandydatem, z którego Bungie może czerpać, gdy nazywa swoją załogę. Studio potwierdziło również inny aspekt zagadki: Ransiks w rzeczywistości ma być grą na „plądrowaniu”, chociaż Carlos powiedział, że zespołowi scenarzystów spodobała się również alternatywna interpretacja „okupu”. Osobiście uważam, że powinniśmy iść z okupem za Ransiksa – podczas misji Ketchcrasha jest boss, który nazywa się Ransaaks, a to po prostu lepsze podejście do gry słów.

Nie są to jedyne pirackie kalambury w Sezonie grabieży, chociaż żaden nie jest tak tajemniczy jak Halsiks. Wraz z Ransaaks są też bossowie Ketchcrash Aye-I (nie Aye-1, ale Aye-„i”) i Skiffikowie, a oprócz Halsiksa możesz zrekrutować do swojej załogi serwitor o nazwie SCUR-V, wraz z garstka wojowników walczących w zwarciu, znanych jako Skiffblades. Halsiks wyróżnia się jednak – wydaje się, że jest to jedyna nazwa odnosząca się konkretnie do a prawdziwy pirata, co nasuwa pytanie, czy Halsiks może odegrać w tym sezonie większą rolę niż tylko pomaganie ludziom w snajperach na dziobie keczu podczas naszych akcji abordażowych.

Chociaż tak nie było że Długa podróż, przygoda odkrywania prawdy o Halsiksie i rozbójniczy smak Season of Plunder sprawiają, że szukam więcej historii piratów do odkrycia, a konkretnie Johna Halseya. Mam też nadzieję, że znajdziemy więcej pirackich kalamburów niż tylko te, które widzieliśmy do tej pory przez cały sezon. Halsiks, Flotsiks, Jetsiks i Ransiks są całkiem zabawne, ale szczerze mówiąc, żaden nie jest tak dobry, jak najlepsza piracka gra słów Destiny 2. To taki, który nie pojawił się w Sezonie grabieży, ale znacznie wcześniej – w inspirowanym Goonies, zakopanym lochu Uścisku Chciwości o tematyce skarbów.

Pomiędzy sezonem grabieży a uściskiem chciwości gracze otrzymali królewską nagrodę w postaci pirackich kalamburów Destiny 2.
Pomiędzy sezonem grabieży a uściskiem chciwości gracze otrzymali królewską nagrodę w postaci pirackich kalamburów Destiny 2.

Podobnie jak inne kalambury, ta była imieniem Upadłego wroga, skromnego, ale irytująco dokładnego snajpera, który niepokoił wielu poszukiwaczy skarbów, gdy zbliżali się do X na mapie. Mowa oczywiście o R-M80. Przeczytaj to na głos.

Patrząc w dalszą część Sezonu plądrowania, ekipa Destiny 2 GameSpot również zwraca nasze oczy w przeszłość. Wrzesień to piąta rocznica premiery Destiny 2, co skłania nas do przemyślenia wszystkich sposobów, w jakie gra zmieniła się, ewoluowała i rozwijała na przestrzeni lat. Czekajcie na mnóstwo treści związanych z rocznicą Destiny 2 i podróżą, którą wszyscy odbyliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat.

W międzyczasie możesz śmiało zamieszczać w komentarzach swoje najlepsze pirackie kalambury, spekulować na temat przyszłej historii Season of Plunder, narzekać lub zachwycać się King’s Fall lub pozostawić interesujące fakty na temat Johna Halseya i innych korsarzy, którzy przyciągną twoją wyobraźnię.

Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/the-mystery-of-destiny-2s-pirate-pun-iron-banter-this-week-in-destiny-2/1100-6507106/?ftag=CAD-01-10abi2f