Tajemnica Kiryu ujawniona: Dowiedz się, co naprawdę wydarzyło się pomiędzy Yakuza 6 i Yakuza: Like a Dragon

Chcesz dowiedzieć się więcej o nadchodzącej grze z serii Yakuza zatytułowanej „Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name”? W tym artykule przedstawiamy przegląd wydarzeń z głównym bohaterem Kiryu Kazumą pomiędzy grami Yakuza 6: The Song of Life i Yakuza: Like a Dragon. Po sfingowaniu swojej śmierci, aby chronić swoją adopcyjną rodzinę, Kiryu zostaje tajnym agentem organizacji o nazwie „Daidoji”. Ale kiedy zostaje wciągnięty w różne spiski, jest zmuszony rozbić grupy yakuzy. Historia Gaidena jest dobrze opowiedziana i wciągająca, z odrobiną mroku, która dobrze komponuje się z gatunkiem kryminałów fantasy. Mógł jednak bardziej zbadać psychologiczne konsekwencje fałszywej śmierci Kiryu. Rozgrywka obejmuje również ciekawą walkę, z dwoma różnymi stylami walki dla Kiryu: „Yakuza” i „Agent”. Możesz przełączać się między nimi i używać narzędzi szpiegowskich, aby pokonać wrogów. Wreszcie, zadania poboczne zostały przeprojektowane, aby były mniej inwazyjne i bardziej dostępne. Chociaż gra jest stosunkowo krótka, skutecznie przygotowuje grunt pod kolejną główną grę z serii, Like a Dragon: Infinite Wealth.

Wciągająca fabuła łącząca dwie gry

Po sfingowaniu swojej śmierci w Yakuza 6: The Song of Life Kiryu zostaje tajnym agentem tajnej organizacji „Daidoji”. Organizacja ta prosi go o wykonanie niebezpiecznych misji w zamian za pomoc w sfingowaniu jego śmierci. Do tej pory nie mieliśmy pojęcia, co stało się z Kiryu po jego fałszywej śmierci, ale Gaiden w końcu odpowiada na to pytanie. W grze Kiryu ma za zadanie rozbić grupy yakuzy Omi i Tojo, co jest fabułą, którą gracze Like a Dragon z pewnością zapamiętają.

Dobrze opowiedziana historia z linkiem do następnej głównej gry

Historia Gaidena jest bardzo dobrze opowiedziana i wciągająca. Szczególnie podobało mi się powiązanie gry z Like a Dragon, w którym niektóre wydarzenia dzieją się jednocześnie w obu grach. Jednak pomimo ciągłych przypomnień, że Kiryu nie żyje, prawie wszyscy postrzegają go poprzez jego fałszywą tożsamość. Kiryu trzyma się swojego kłamstwa do końca, ale skutkuje to powtarzającymi się rozmowami na temat jego fałszywej śmierci i twierdzeniem Kiryu, że nie wie, o czym mówią.

Zabawna rozgrywka walki w różnych stylach

Gaiden przywraca walkę z serii Yakuza z różnymi stylami walki dla Kiryu. Styl „Yakuza” jest podobny do innych gier z tej serii, umożliwiając uderzanie i bicie wrogów. Styl „Agenta” jest szybszy, ale mniej wydajny, z dodatkiem zabawnych narzędzi szpiegowskich, takich jak eksplodujący papieros, drony i sznur do wiązania wrogów. Podobało mi się przełączanie między dwoma stylami walki, używanie stylu „Agent” do pokonywania grup wrogów i budowania specjalnego wskaźnika, a następnie przełączanie się na styl „Yakuza”, aby atakować silniejszych wrogów. To warstwa strategii, której nieczęsto spotykam w grach z serii Yakuza.

Lepiej zintegrowane zadania poboczne

Zadania poboczne w Gaiden zostały przeprojektowane, aby były mniej natrętne. Zamiast uruchamiać się automatycznie w otwartym świecie, większość zadań pobocznych jest teraz dostępna za pośrednictwem nowej postaci o imieniu Akame, która pełni funkcję menadżera Kiryu. Ta niewielka zmiana jest mile widzianym ulepszeniem, ponieważ pozwala graczom bardziej skupić się na głównym wątku fabularnym.

Krótka, ale obiecująca przygoda

Gaiden oferuje przyjemny powrót do świata Kiryu Kazumy, trwający zaledwie 14–15 godzin. Gra sprytnie ustala rolę Kiryu w kolejnej głównej grze z serii, Like a Dragon: Infinite Wealth. Choć wolałbym, żeby ta historia bardziej przybliżała nowe życie Kiryu jako tajnego agenta, Gaiden spełnia swoją rolę jako pomost pomiędzy grami z serii.

Podsumowując, Yakuza Gaiden: The Man Who Erased His Name to doskonała gra, która zachwyci fanów serii Yakuza. Wciągająca historia, zróżnicowana rozgrywka i lepiej zintegrowane zadania poboczne sprawiają, że ta przygoda jest przyjemnym doświadczeniem. Przygotowując grunt pod kolejną grę z serii, Gaidenowi udało się wyróżnić jako gra sama w sobie. Przygotuj się więc na powrót do ekscytującego świata serii Yakuza i dołącz do Kiryu Kazumy w tej nowej, ekscytującej przygodzie!

Źródło: www.gameinformer.com