Szef WB Games mówi, że dział ma „krytycznie ważną” rolę do odegrania pośród wewnętrznych wstrząsów


To był trudny czas dla Warner Bros. Discovery, które radziło sobie z opóźnieniami i odwołaniami w związku z konsekwencjami fuzji, ale co najmniej jeden dział wydaje się nadal dobrze sobie radzić.

W nowym wywiadzie dla Axios Gaming, szef Warner Bros. Interactive Entertainment, David Haddad, zachwalał ostatnie sukcesy dywizji, w tym Lego Star Wars: The Skywalker Saga i Multiversus. Obie gry zdołały sprzedać dziesiątki milionów sztuk, jednocześnie zbierając solidne recenzje.

Według Haddada dywizja jest rentowna i nie wydaje się, aby cierpiała z powodu zwolnień i odwołań, które wpłynęły na inne części WB Discovery.

„Wierzę, zwłaszcza idąc do przodu, że mamy do odegrania niezwykle ważną rolę w firmie” – powiedział Haddad.

Każdy film i serial DC dotknięty fuzją Warner Bros. Discovery

Według Haddada, WB Discovery wyraziło „silną wiarę w rozwój branży gier i bycie częścią ogólnej strategii firmy”.

Wydaje się, że to chwilowo położyło kres plotkom, że studia w WB Games – w tym takie jak NetherRealm i Rocksteady – były na sprzedaż po fuzji WB Discovery. Wśród grup zainteresowanych takim przejęciem miały być podobno Xbox i PlayStation. Poprzedni właściciel AT&T podobno próbował sprzedać WB Games za 4 miliardy dolarów w 2020 roku.

WB Games było stosunkowo jasnym punktem w trudnym roku dla WB Discovery. Na początku sierpnia WB Discovery oszołomiło Hollywood, nieoczekiwanie odwołując Batgirl, szarpiąc dziesiątki programów HBO Max i skutecznie zabijając Arrowverse. Reakcja była intensywna, ponieważ zarówno twórcy, jak i fani wypowiadali się przeciwko temu, co postrzegają w przypadku trudnych decyzji dyrektora generalnego Davida Zaslava, który otwarcie wyraził chęć zbudowania własnej wersji MCU WB.

Tymczasem WB Games kontynuuje realizację wielu głośnych projektów, w tym Hogwarts Legacy, Wonder Woman i Suicide Squad: Kill the Justice League. Gotham Knights, które omawialiśmy przez cały miesiąc za pośrednictwem IGN First, to kolejna gra WB. Premiera na PC, PS5 i Xbox Series X|S 21 października.

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości w IGN, a także współprowadzącą czat głosowy Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość na @the_katbot.Źródło : https://www.ign.com/articles/wb-games-executive-critical-role