Szef nadchodzącej gry Amazon odchodzi, mówi, że próbuje „czegoś nowego”Szef biura Amazon Games Studios w San Diego, John Smedley, po sześciu latach odchodzi z firmy. Smedley pracował w tym czasie nad różnymi projektami, ale żaden z nich nie został wydany.

Według raportu Bloomberga, Smedley ogłosił swoje odejście w wiadomości e-mail obejmującej całą firmę. Powiedział: „Po wielu przemyśleniach zdecydowałem, że nadszedł czas, aby spróbować swoich sił w czymś nowym”. W liście stwierdza się również, że Andy Sites obejmie stanowisko szefa studia, podczas gdy Smedley pomaga w płynnym przejściu. Smedley jest najbardziej znany ze swojej pracy nad grami MMO, takimi jak Everquest i Star Wars Galaxies.

Oświadczenie przedstawiciela Amazon dla Bloomberg mówi: „John jest legendą branży gier i jesteśmy wdzięczni za jego wkład w Amazon Games w ciągu ostatnich sześciu lat… [his team] pozostaje skoncentrowana na ożywieniu swojego niezapowiedzianego projektu. John jest zdecydowany zostać, dopóki zespół nie zostanie w pełni przeniesiony, zanim przejdzie do realizacji czegoś nowego. ”Odejście Smedleya zbiega się w czasie z masowymi zwolnieniami w Amazon.

W zeszłym roku GameSpot przedstawił profil wiceprezesa Amazon Games, Christopha Hartmanna, w artykule Eddiego Makucha. Smedley jest jednym z badanych i twierdzi, że Hartmann pomógł przekształcić Amazon Games w odpowiednią firmę zajmującą się grami ze skrzydłem wydawniczym. Opowiedział także historię o tym, jak przedstawił Hartmannowi trzy gry, z których Hartman wybrał najdziwniejszą i najtrudniejszą z całej grupy. Smedley powiedział: „Wybrał najtrudniejszy, ale wybrał też ten, który będzie się wyróżniał spośród wszystkiego innego, ponieważ nie ma nic podobnego. Widziałeś, jak ktoś wybiera najtrudniejszy? To było jak„ Wow ”. Ten ma w sobie coś, co naprawdę się wyróżnia i od razu to zauważył”.

Omówione tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać część przychodów, jeśli kupisz coś polecanego na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/boss-behind-upcoming-amazon-game-departs-says-he-is-trying-something-new/1100-6510500/?ftag=CAD-01-10abi2f