Szef Fortnite Donald Mustard ogłasza odejście po 25 latach pracy w Epic Games

Donald Mustard, szef gier Fortnite i główny dyrektor kreatywny w Epic Games, ogłosił odejście po 25 latach pracy w branży gier.

Podróż Donalda Mustarda

Donald Mustard zyskał sławę jako współzałożyciel studia Chair Entertainment, twórcy takich gier jak Shadow Complex i Infinity Blade. Epic Games przejęło stanowisko Chair w 2008 r., a Mustard został następnie głównym dyrektorem kreatywnym firmy w 2016 r., nadzorując błyskawiczny rozwój globalnego fenomenu gier Fortnite.

Decyzja na początek

Jednak Mustard ogłosił swoją decyzję o opuszczeniu firmy w oświadczeniu udostępnionym w mediach społecznościowych: „Po niesamowitej podróży w tym miesiącu odchodzę na emeryturę ze stanowiska głównego dyrektora kreatywnego w Epic. Dodał także: „Przez prawie 25 lat pracowałem w branży gier wideo z najbardziej utalentowanymi ludźmi. Jestem bardzo dumny z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. »

Duma: wkład w Fortnite

Mustard wyraził dumę z tego, że przyczynił się do powstania i rozwoju Fortnite: „Jestem zaszczycony, że mogę być częścią zespołu, który każdego dnia stara się wnosić do gry «radość i zabawę». Społeczność Fortnite. Uwielbiamy oglądać każdą chwilę, której doświadczasz – wyskoczenie po raz pierwszy z autobusu bojowego, widok rakiety przecinającej niebo, taniec z przyjaciółmi po królewskim zwycięstwie, wciągnięcie do czarnej dziury lub porwanie przez morze jako wyspa się odwraca – i tak dalej! »

Przyszłość Fortnite’a

Mustard zakończył stwierdzeniem, że będzie „wiecznie wdzięczny” swoim kolegom i Timowi Sweeneyowi, szefowi Epic Games. Dodał, że po przejściu na emeryturę „jest podekscytowany możliwością spędzenia czasu z żoną i rodziną”. Wyraził także swoją niecierpliwość związaną z odkryciem przyszłości Fortnite jako gracza, zapewniając jednocześnie, że „zespoły są w dobrych rękach i pracują nad wspaniałymi rzeczami, które zachwycą świat!” »

Źródło: www.eurogamer.net