Szef działu HR Bungie odchodzi po raporcie o toksycznej kulturze miejsca pracy w studiu


IGN opublikował w zeszły piątek nowy raport szczegółowo opisujący toksyczne kulturę pracy w Bungie, w tym seksizm, kryzys i dział HR, który chroni sprawców, a także inne problemy, takie jak historie powtarzających się mikroagresji, nierówności i inne. IGN rozmawiał z 26 obecnymi i byłymi pracownikami Bungie, aby stworzyć ten raport, a niecały tydzień po jego opublikowaniu, szef HR Bungie, Gayle d’Hondt, ustąpił.

Firma d’Hondt poinformowała o tym wczoraj pracowników Bungie pocztą elektroniczną i IGN widziałem ten e-mail w całości. Była szefowa HR powiedziała, że ​​chce zrobić „wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić każdemu, kto tu pracuje, bezpieczne, przyjazne i wspierające środowisko”. Czyniąc to, d’Hondt powiedziała, że ​​jej zdaniem zespół kierowniczy Bungie musi iść naprzód z nowymi ludźmi, a raczej ludźmi, którzy podobno nie włączyli toksycznej kultury miejsca pracy opisanej w IGN raport.

„Wiem, że należy im zaufać, aby byli twoimi adwokatami – a nie oznaczonymi jako „umożliwiające” lub postrzegane jako zasoby firmy, które zapewniają złym aktorom bezpieczną przystań” – napisał d’Hondt w e-mailu.

IGN informuje, że d’Hondt rezygnuje z funkcji szefa HR, ale wiadomość e-mail nie wyjaśnia, czy będzie nadal pracować w Bungie. Jednak d’Hondt powiedziała, że ​​będzie współpracować z zespołem kierowniczym w Bungie, aby określić kolejne odpowiednie kroki. d’Hondt opisuje również nadużycia w Bungie, których doświadczyła. Powiedziała, że ​​to był „mężczyzna, dyrektor i ktoś, kogo uważałam za mojego przyjaciela w Bungie” i że spowodowało to rozwiązanie tej osoby.

„Jestem dumny z pracy, jaką wykonałem w tej firmie”, podsumowuje e-mail d’Hondta, według IGN. „Uważam, że przedstawiłem rekomendacje, które były w najlepszym interesie naszych ludzi i w służbie firmie, którą chcemy zostać. Uważam również, że popełniliśmy pewne błędy i że aby stać się lepszą wersją nas samych – firmą, którą wiem, że możemy być – musimy w dobrej wierze przyznać się do nich i skonfrontować się z nimi oraz wspólnie się rozwijać”.

Wymeldować się IGN oryginalny raport szczegółowo opisujący historię toksycznej kultury pracy Bungie w celu uzyskania dodatkowych informacji.

[Source: IGN]Źródło : https://www.gameinformer.com/2021/12/16/bungie-head-of-hr-steps-down-following-report-of-toxic-workplace-culture-at-the-studio