Blizzard ujawnia plan dla Overwatch 2 | Co nowego w sezonach 5-7

Blizzard ujawnia plan działania dla Overwatch 2

Podczas dzisiejszej transmisji na żywo dla deweloperów Blizzard, reżyser gry Aaron Keller i producent wykonawczy Jared Neuss przedstawili plan działania na nadchodzące miesiące. Plan szczegółowo opisuje, co nadchodzi w sezonie 5, 6, 7 i później.

Overwatch 2 skupia się na PvE

Oprócz aktualizacji PvP, twórcy Overwatch 2 zobowiązali się do priorytetowego traktowania gry na żywo i wszystkich grających w nią ludzi. Sezon 5, którego tematem przewodnim jest „Psot i magia”, ma się obecnie rozpocząć 13 czerwca. Ten piąty sezon strzelanki na żywo zawiera nowe wydarzenie o ograniczonym czasie trwania o nazwie Questwatch oraz powrót wydarzenia Letnie Igrzyska. Mapa drogowa obiecuje również filmowe ujawnienie, sezon minikompilacji 5 na 5, tryb Creator Workshop oraz powrót mechaniki On Fire, która była obecna w Overwatch.

Sezon 6, który ma się rozpocząć później tego lata, jest zapowiadany przez Blizzarda jako największy pojedynczy spadek nowej rozgrywki wydany w jednym czasie od premiery Overwatch 2 w październiku ubiegłego roku. Sezon 6 obiecuje nowego bohatera wsparcia, punkt zapalny, mistrzostwo bohatera, strzelnicę, system postępów gracza i coroczne wydarzenie rocznicowe Overwatch. Co być może najważniejsze, sezon 6 zapewnia graczom zawartość PvE, która została ogłoszona w 2019 roku, gdy misje fabularne pojawiają się w ramach sezonu 6. Niestety, tryb PvE misji bohaterskich został usunięty z planów zespołu.

„Zespół stworzył mnóstwo niesamowitej zawartości. Są więc niesamowite misje, które są naprawdę ekscytujące, są zupełnie nowi wrogowie, z którymi walka jest super zabawna, a także kilka naprawdę świetnych i absurdalnych talentów bohaterów. Niestety, wysiłek wymagany do przyciągnięcia wszystkich tego razem w doświadczenie o jakości Blizzarda, które możemy ci dostarczyć, jest ogromne i naprawdę nie widać końca ani określonej daty końcowej, w której moglibyśmy opublikować to w świecie. kolejny trudny wybór: czy nadal wkładamy cały ten wysiłek w PvE, mając nadzieję, że uda nam się to osiągnąć w przyszłości, czy też pozostaniemy przy tym zestawie wartości, które ustaliliśmy i skupimy się na grze na żywo i skupieniu się Mając wszystko, czego dowiedzieliśmy się o tym, co jest potrzebne, aby obsługiwać tę grę na poziomie, na jaki zasługujecie, jasne jest, że nie możemy zrealizować tej oryginalnej wizji PvE, która została pokazana w 2019 roku. Co to oznacza polega na tym, że nie będziemy dostarczać tego dedykowanego trybu bohatera z drzewkami talentów, tego długoterminowego rozwoju mocy… te rzeczy po prostu nie są już w naszych planach.” – powiedział Neuss w transmisji.

Co można oczekiwać po sezonie 7?

Dowiedzieliśmy się, czego gracze mogą się spodziewać po sezonie 7 i późniejszych, w tym nowego bohatera czołgu, przeróbek długoletnich bohaterów Wieprza i Sombry, nowej mapy Control, nowego wydarzenia zimowego, nowych misji mistrzostwa bohatera w trybie wieloosobowym, debiutów kinowych, powrotu ulubionych przez fanów trybów i bohaterów Mistrzostwa w rywalizacji, nowego ograniczonego czasowo trybu wydarzenia współpracy oraz nowego kodeks wiedzy.

Premiera Overwatch 2 miała miejsce 4 października 2022 r. Chociaż początkowa reakcja była pozytywna, podejście do wspierania gry i struktura przepustki sezonowej zniechęciły wielu graczy do nadążania za tytułem.

Źródło: Game Informer.