Switch 2: według plotek kontrolery magnetyczne w akcji

Plotki dotyczące kolejnej konsoli Nintendo, powszechnie nazywanej „Switch 2”, sugerują, że będzie ona wyposażona w magnetyczne kontrolery Joy-Con, kompatybilność wsteczną i szereg nowych funkcji. Te rzekome szczegóły dotyczące jeszcze nieujawnionego urządzenia zostały po raz pierwszy ujawnione przez hiszpańskie media Vandal, a następnie potwierdzone przez zewnętrznego producenta akcesoriów do Switcha, Mobapada. Twierdzą, że konsola porzuci metodę blokady szyny stosowaną w obecnym Switchu i jego Joy-Conach na rzecz większych kontrolerów z zasysaniem magnetycznym. Jeśli pogłoski się potwierdzą, gracze mogą spodziewać się także metalowych przycisków SL i SR oraz nowego, dodatkowego przycisku z boku każdego kontrolera. Mobapad dodaje, że nowe kontrolery zachowają wibracje HD.

Charakterystyka Switcha 2

Nintendo oficjalnie nie podniosło zasłony na temat Switcha 2, a tym bardziej nie potwierdziło, jakiego typu kontrolery będzie obsługiwać. Jeśli wierzyć plotkom, wydaje się, że gracze przynajmniej będą mogli nadal korzystać ze swoich starych Joy-Conów i kontrolerów Pro, a także oryginalnych gier fizycznych i cyfrowych z Switcha. Bez wątpienia miło byłoby podejść do Nintendo nowej generacji z pewnym stopniem kompatybilności wstecznej, chociaż nadal nie jest jasne, w jaki sposób i czy starsze Joy-Cony będą mogły połączyć się z nową konsolą magnetyczną.

Twierdzenia Mobapada wskazują, że Switch 2 będzie nadal obsługiwać USB-C, co sugeruje, że jego stacja dokująca ulegnie niewielkim zmianom w wyglądzie, nadal oferując rozdzielczość 4K. Strona wspomina także o „regulowanej, amortyzującej tylnej podstawce” nowej stacji dokującej, choć możliwe, że jest to podstawka Switcha 2. Ekran urządzenia będzie miał ośmiocalowy wyświetlacz obsługujący rozdzielczość 1080p.

Wydanie konsoli i specyfikacje

Następca Nintendo Switch nie został jeszcze ujawniony, ale wiele raportów wskazuje, że premiera konsoli jest nieuchronna. W zeszłym roku VGC poinformowało, że Nintendo planowało premierę swojej nowej technologii gier w 2024 r. Jednak raport Nikkei z lutego wskazywał, że Nintendo planowało wypuszczenie konsoli w marcu 2025 r., aby walczyć z potencjalnymi skalperami.

Ponownie, trudno powiedzieć, czy dzisiejsze pogłoski są trafne, więc najlepiej jest brać wszystko z przymrużeniem oka, dopóki Nintendo nie udostępni nam czegoś oficjalnego do sprawdzenia. Aby uzyskać więcej informacji na temat Switcha 2, koniecznie sprawdź wszystko, co wiemy o sprzęcie Nintendo, zanim (miejmy nadzieję) dowiemy się więcej wkrótce. Możesz także sprawdzić, czego mamy nadzieję spodziewać się po ostatecznym ujawnieniu urządzenia.

Źródło: www.ign.com