Surgent Studios ogłasza zwolnienia po sukcesie Tales of Kenzera: Zau

Deweloper Tales of Kenzera: Zau, Surgent Studios, ogłosił, że zwalnia nieco kilkunastu pracowników. Nastąpiło to po wydaniu w kwietniu pierwszej gry, Tales of Kenzera: Zau, która zebrała dobre recenzje.

Oświadczenie studia

Surgent nie podaje żadnych wyjaśnień; twierdzi, że koncentruje się na wspieraniu osób dotkniętych skutkami awarii, kontynuowaniu pracy nad Tales of Kenzera: Zau i patrzeniu w przyszłość dzięki przyszłym projektom.

Oto pełne oświadczenie studia:

„Niestety, Surgent dołącza do rosnącej liczby studiów gier dotkniętych w tym roku zwolnieniami, dotykając nieco kilkanaście osób. To trudny czas w branży gier, ale jesteśmy niesamowicie dumni z pracy, jaką cały nasz zespół wykonał nad Zau, oraz z pochwał, jakie otrzymaliśmy zarówno od krytyków, jak i graczy. Skupiamy się teraz na wspieraniu osób dotkniętych tym problemem, kontynuowaniu pracy nad Zau i przewidywaniu kolejnych kreatywnych projektów, które nadejdą. »

Skutki zwolnień w branży gier

Surgent Studios niestety dołącza do rosnącej listy studiów dotkniętych zwolnieniami w 2024 roku. Studia takie jak Paradox Interactive, Behavior Interactive, Phoenix Labs, Square Enix, Xbox, Take-Two Interactive, EA, PlayStation, Supermassive Games, Embracer Group, Unity, Twitch, Thunderful Group, Discord i wiele innych firm również dotknęły zwolnienia lub zamknięcia. Wydarzenia te mają istotne konsekwencje dla branży gier wideo.

Łączymy nasze serca ze wszystkimi, których dotknęły zwolnienia w branży gier wideo.

Źródło: www.gameinformer.com