Supernormal: horror na równi z PT?

Odkryj nadprzyrodzoną grę wideo, duchowego następcę Allison Road. Dzięki swojej upiornej atmosferze i momentom godnym PT, Supernormal obiecuje przerażające przeżycie. Ale co to jest naprawdę? Przedstawiamy naszą opinię na temat tej rozwiniętej gry gatunkowej.

Przerażające śledztwo w sprawie Supernormal

Gra osadzona jest w stylowym japońskim domu pana Sakamoto i pozwala ci wcielić się w detektywa Wyatta, którego zadaniem jest odkrycie, co stało się z jego córką Sophią. Pomimo uporządkowanego wyglądu domu, istnieją wyraźne oznaki, że coś jest nie tak.

Napięta atmosfera Supernormal

Choć gra stara się stworzyć napiętą atmosferę, często jest ona zakłócana dziwnymi wyborami, szczególnie w pierwszej połowie. Nieprzekonujące dialogi Wyatta i nudny początek filmu przyczyniają się do tego załamania immersji.

Przerażające chwile

Jednak gdy już obejdziecie dom, gra staje się bardziej przerażająca. Przerażające interakcje są pięknie wykonane, szczególnie jeśli grasz sam w ciemnym pokoju ze słuchawkami.

Ciekawe funkcje

Supernormal oferuje także system rozpoznawania głosu, choć nie jest on pozbawiony wad. Potencjalnie możesz zapytać ducha, gdzie on jest, ale niestety ta funkcja nie zawsze działała poprawnie.

Imponujący projekt wizualny i dźwiękowy

Wizualnie Supernormal jest dobrze zaprojektowane, chociaż niektóre pomysły wydają się być inspirowane PT. Niestety, fabuła rozczarowuje, jest obciążona kliszami i stereotypami, a powtarzalność gry zmniejsza jej regrywalność.

Wniosek

Pomimo swoich wad, Supernormal oferuje przerażające wrażenia i kilka naprawdę niezapomnianych chwil. Jednakże wybory narracyjne i powtarzalność gry wydają się ją powstrzymywać i uniemożliwiać osiągnięcie pełnego potencjału.

Źródło: www.ign.com