Super Mario RPG: ujawniono dobrze ukryte sekrety

Podstawowe odniesienia do innych gier w Super Mario RPG

W latach 90. Nintendo było odważniejsze, jeśli chodzi o swoich bohaterów. Występy Yoshiego w The Legend of Zelda czy zmieniające się kolory Kirby’ego są tego wyraźnym przykładem. W 1996 roku ten swobodny stan umysłu był bardzo obecny przy wydaniu Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars na Super Nintendo. Link, Samus, a nawet Donkey Kong (w pewnym sensie) mieli niewytłumaczalne epizody w grze, a jednym z moich głównych pytań dotyczących remake’u było to, czy zostanie to zachowane. Jeśli jesteś gotowy poznać odpowiedź, czytaj dalej!

Intrygujące nawiązania do innych gier

Imponujące, że odpowiedź brzmi: tak! Zawsze możesz znaleźć Linka śpiącego w pobliskim łóżku, a kiedy jest w pobliżu, pojawia się opcja „rozmawiaj”, a po kliknięciu na nią odtwarza się melodia Zeldy.

Obecność występu Donkey Konga zawsze budziła wątpliwości, ponieważ nazywa się go po prostu „partyzantem”, ale wygląda bardzo podobnie do Donkey Konga, z wyjątkiem tego, że nosi koronę. W dalszej części gry model wroga również rzuca beczkami w Mario, więc nie wiem, jak inaczej można to zinterpretować.

Mech z Final Fantasy VI pojawia się także na parterze Boosters Tower.

Odniesienia do obiektów ikonicznych

A na najwyższym piętrze Boosters Tower znajdziesz pudełko zawierające figurkę Samusa, samochód z gry Super Nintendo Stunt Race FX i Diskun. Dla niewtajemniczonych Diskun był maskotką systemu Famicom Disk System w Japonii, który pojawił się na łamach instrukcji obsługi konsoli Famicom. Jeśli wrócisz później do wieży, figurka Peach zostanie usunięta, odsłaniając ukrytego tam robota Famicom ROB.

Samus w innej formie również pojawia się w taki sam sposób jak Link. Śpi w łóżku, najwyraźniej przygotowując się do walki z Matką Mózgiem.

Kolejnym występem w Final Fantasy jest Bahamut w stylu Super Mario RPG. Pojawia się pod koniec gry i bierze udział w walce z ohydną skrzynią skarbów.

Odniesienia do innych klasyków

W pewnym momencie gry natkniesz się na sklepikarza, który ma imponującą kolekcję pojazdów F-Zero, w tym taki, który wygląda jak Arwing ze StarFox.

Na koniec jest bardzo, bardzo subtelne nawiązanie do Luigiego. Może nie pojawia się faktycznie, ale przynajmniej istnieje w świecie Super Mario RPG w postaci Mario, który z grubsza czyta swoje sekretne życzenie na Star Hill.

Wniosek

Kliknij link, aby przeczytać recenzję remake’u Super Mario RPG napisaną przez Game Informer. Będziesz mógł dowiedzieć się więcej o sekretach Super Mario RPG i dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do jednego z najbardziej tajnych bossów.Źródło: www.gameinformer.com