Super Mario RPG Remake: ujawniono dewelopera i datę premiery

Super Mario RPG na Switchu: ArtePiazza rządzi

Wiedzieliśmy już, że pierwotny reżyser Super Mario RPG na SNES, Chihiro Fujioka, nie powróci w nadchodzącym remake’u na Switcha, ale teraz wiemy, które studio deweloperskie kierowało rozwojem: ArtePiazza. Jak zauważył Naruki na Twitterze, gracze, którzy zamówili już remake w przedsprzedaży w eShopie, odkryli, że ArtePiazza – być może najbardziej znany ze swojej pracy nad serią Dragon Quest od Square Enix – przejął stery, a rolę wcieli się Ayako Moriwaki z Nintendo. dyrektora.

Powrót do podstaw

To powiedziawszy, w grze uwzględniono także niektórych twórców, którzy pracowali nad oryginałem z 1996 roku, w tym współreżysera Yoshihiko Maekawę, kompozytorkę Yoko Shimomurę i projektanta Taro Kudo.

Bądź jednak ostrożny, jeśli szukasz w Internecie wiadomości o Super Mario RPG; kopie gry już krążą, co oznacza, że ​​jeśli nie będziesz ostrożny, mogą pojawić się nieoznaczone spoilery. Jeśli więc liczysz na nie zmarnowane doświadczenie, teraz może być idealny moment na odfiltrowanie niektórych słów kluczowych w mediach społecznościowych…

Wierny wypoczynek

Zapowiedziany podczas wydarzenia Nintendo Direct na początku tego roku, remake Super Mario RPG jest wiernym odtworzeniem oryginalnej gry z 1996 roku, która nigdy nie była fizycznie dystrybuowana w Europie. Premiera remake’u na Switcha zaplanowana jest na 17 listopada 2023 roku.

Źródło: www.eurogamer.net