Super Mario RPG: Recenzje gier Wyobraź sobie na nowo klasyczną grę Mario RPG na Switchu

Super Mario RPG: recenzje krytyków

Krytyków jest mnóstwo na temat Super Mario RPG, ale co tak naprawdę myślą? Oto podsumowanie opinii niektórych krytyków, które daje wyobrażenie o ogólnym trendzie.

VGC przyznał grze ocenę 4/5 gwiazdek, nazywając ją „pięknie stworzoną reedycją”:

„Gra RPG Mario na Switcha przypomina list miłosny do oryginalnej gry. Fani wersji z 1996 roku będą zachwyceni pieczołowitością, jaką przyłożono do odtworzenia tytułowej sceny SNES-a scena po scenie. Dla innych jest to urocza przygoda RPG, którą zdecydowanie warto sprawdzić. »

NA IGNSuper Mario RPG uzyskało ocenę 8/10, a krytycy chwalili grę za „celową dziwność”:

„Super Mario RPG nie bez powodu jest uważany za klasykę, a ten cudownie wierny remake ułatwia odkrycie każdemu, kto przegapił tę grę w erze SNES. To celowo dziwne, zachwycać się nieoczekiwanym pisaniem, przez co nieustannie wybuchałem śmiechem z dowcipów, które słyszałem już kilkanaście razy. Walka turowa jest dość prosta, poza bardzo sprytnymi walkami z bossami, ale bardzo satysfakcjonujące jest także utrzymywanie łańcucha rozrządu nawet podczas łatwego miażdżenia przeciwników. I chociaż zaktualizowana grafika jest zarówno ładna, jak i trochę mało ambitna, jeśli chodzi o interpretację oryginalnego stylu (z pewnymi niefortunnymi opóźnieniami w menu), nowe interpretacje doskonałej muzyki są naprawdę wyjątkowe. »

Destruktoid przyznał grze ocenę 9/10, zauważając, że „świetnie zachowuje” ducha oryginalnej gry:

„Super Mario RPG to ponadczasowa klasyczna gra, w którą muszą zagrać miłośnicy RPG i fani Mario. Ten remake na Switcha doskonale zachowuje ducha oryginalnej gry na SNES, z doskonałą poprawą jakości życia i fenomenalnie przerobioną ścieżką dźwiękową. Długoletni fani szukający bardziej transformującego remake’u mogą być rozczarowani, ale kiedy podstawowa gra tak dobrze się zestarzała, nie ucierpi tak samo jak słabszy tytuł. »

Jeśli chodzi o Informator giergra uzyskała bardzo trafne noty 8,75/10, zauważając, że okazała się świetną opcją zarówno dla weteranów, jak i nowicjuszy:

„Wiele zmian w Super Mario RPG na potrzeby remake’u, poza grafiką, kryje się za kulisami. Tempo jest szybsze, a mój czas gry (nawet po pokonaniu opcjonalnego dużego bossa) jest krótszy niż średni czas gry w oryginale. Gra została nieco zmodyfikowana, aby dodać nowe mechaniki i sprawić, że przygoda będzie jeszcze bardziej przyjemna niż wcześniej. Rezultatem jest doświadczenie, które tylko w niewielkim stopniu pokazuje swój wiek i nagradza zarówno długoletnich fanów, jak i nowicjuszy. »

Wreszcie, Bóg jest Geekiem przyznał Super Mario RPG ocenę 9/10, stwierdzając, że gra została „starannie zaprojektowana”, nie odbierając niczego od oryginału:

„Z remake’iem ukochanej gry trzeba obchodzić się ostrożnie i dokładnie to samo zrobiło Nintendo w przypadku Super Mario RPG. To staranny remake, dodający bonusy, takie jak lista potworów lub opcję grania z oryginalną muzyką, zamiast czegokolwiek usuwać. Jeśli nic więcej, jest to niezwykły dowód zdolności projektantów z 1996 roku do stworzenia tak dobrej gry, która nadal wygląda znakomicie, i doskonale wróży ponownemu wydaniu Paper Mario: The Millennium Door w 2024 roku. »

Czy kupisz Super Mario RPG jeszcze w tym tygodniu? Co sądzisz o recenzjach? Daj nam znać w komentarzu poniżej.

Powiązane gry

Źródło: www.nintendolife.com