Super Mario Bros. Wonder: najlepiej sprzedająca się gra z serii w ciągu dwóch tygodni

Super Mario Bros. Wonder staje się najszybciej sprzedającą się grą z serii Super Mario

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Nintendo Switch sprzedało się w liczbie ponad 132 milionów egzemplarzy dzięki dobrym wynikom z ostatnich wydań własnych, takich jak The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i Pikmin 4. Teraz Nintendo ujawniło, że jego najnowsze wydanie własne , Super Mario Bros. Wonder to najszybciej sprzedająca się gra z serii Super Mario. Osiągnął ten rekord po sprzedaży ponad 4,3 miliona sztuk w dwa tygodnie.

„Super Mario Bros. Wonder, który miał światową premierę 20 października, osiągnął skumulowaną sprzedaż na całym świecie na poziomie 4,3 miliona sztuk w ciągu pierwszych dwóch tygodni” – głosi raport finansowy Nintendo. „To sprawia, że ​​jest to najszybciej sprzedający się tytuł Super Mario. Tytuły Super Mario również sprzedają się niezmiennie przez długi czas. Przewidujemy, że tytuł ten będzie atrakcyjnym wyborem dla konsumentów w nadchodzącym okresie świątecznym i będzie się dobrze sprzedawał również w przyszłym roku. »

Rekordowa sprzedaż Super Mario Bros. Zastanawiać się

Nintendo podkreśla fakt, że zbierało dane dotyczące sprzedaży dopiero od generacji Nintendo DS i Wii, co oznacza, że ​​Super Mario Bros. Wonder to najszybciej sprzedająca się gra Super Mario od czasu rozpoczęcia gromadzenia danych w generacji Wii i DS. Może to oznaczać, że poprzednie gry Super Mario sprzedawały się szybciej, ale pozostaje to nieznane. Mimo to 4,3 miliona egzemplarzy sprzedanych w dwa tygodnie to imponujący wyczyn jak na pierwszą od 11 lat nową odsłonę serii Super Mario z przewijaniem bocznym.

Nintendo przypisuje część sukcesu sprzedażowego gry Super Mario Bros. Film, który trafił do kin w kwietniu i szybko osiągnął najlepszy początek w historii filmu animowanego. Nic dziwnego, że Nintendo kontynuuje ten sukces, wydając ogłoszony wczoraj film akcji na żywo Legend of Zelda.

Nadchodzące premiery Mario

Wraz z wiadomościami o sprzedaży Super Mario Bros. Wonder, Nintendo podkreśla również, że sukces Mario prawdopodobnie będzie wkrótce kontynuowany wraz z nadchodzącymi wydaniami Mario, takimi jak remake Super Mario RPG z tego miesiąca, Mario vs. Mario. Donkey Kong, remake Paper Mario: The Thousand-Year Door, Princess Peach Showtime i remaster HD Luigi’s Mansion 2.

Więcej informacji znajdziesz w recenzji Super Mario Bros. Wonder z Game Informer, a potem sprawdź dziwną nagrodę za pokonanie najtrudniejszego wyzwania w Super Mario Bros. Zastanawiać się. Następnie przeczytaj przewodnik po Super Mario Bros. Wonder Flower Coins i Wonder Seeds od Game Informer, a następnie zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Super Mario Bros. Impreza w poszukiwaniu cudów.

Czy grałeś w Super Mario Bros. Zastanawiać się? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com