Summum Aeterna: gra akcji typu roguelite z unikalnym systemem nasion

Summum Aeterna: Intensywne wrażenia z gry, które łączą gatunki roguelite i Metroidvania.

Wymagająca, ale satysfakcjonująca rozgrywka

Summum Aeterna rzuca wyzwanie graczom z potężnymi wrogami, którzy nie wahają się atakować w grupach. Zanim pomyślnie ukończysz grę, powinieneś spodziewać się wielu niepowodzeń. Na szczęście każda próba zostaje nagrodzona. Z pewnością stracisz większość swoich ulepszeń, ale zyskasz walutę i materiały rzemieślnicze, które można ponownie zainwestować w ulepszone statystyki i broń początkową. Ten system metapostępu gwarantuje, że zawsze pójdziesz do przodu, nawet jeśli wielokrotnie ponosisz porażki.

Unikalny system generowania świata

W przeciwieństwie do innych podobnych gier, Summum Aeterna zawiera system generowania świata oparty na nasionach. Zanim wyruszysz w swoją przygodę, musisz zasiać ziarno w maszynie, która wygeneruje dla Ciebie unikalny świat. Każde ziarno oferuje inny biom początkowy, a także premie i kary, które modyfikują zdrowie wrogów i częstotliwość pojawiania się niektórych nagród. Wybór odpowiedniego materiału siewnego jest integralną częścią Twojej strategii i przyczynia się do różnorodności gier.

Responsywne sterowanie i różnorodna broń

Sterowanie w grze jest płynne i responsywne, a różne typy broni zapewniają interesującą mechanikę walki. Na przykład miecz można rzucić i szybko przywołać lub teleportować w inne miejsce. Z kolei kosa zadaje wrogom progresywne obrażenia przy każdym trafieniu, które następnie możesz uwolnić wszystkie naraz. Rozgrywka jest dynamiczna i wciągająca, co zachęca do kolejnych prób.

Urzekający projekt wizualny

Grafika Summum Aeterna to mieszanka Castlevania: Symphony of the Night i Child of Light. Niezależnie od tego, czy eksplorujesz ciemne zakątki gotyckiego zamku, czy jasne uliczki weneckiej wioski, otoczenie jest rysowane ręcznie w artystycznym stylu, który idealnie pasuje do onirycznej atmosfery gry.

Niektóre problemy z wydajnością

Jednak Summum Aeterna ma problemy z wydajnością. Czas ładowania może być długi, a gra może się zawiesić, powodując utratę postępów. Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się poprawki, które sprawią, że korzystanie z niego będzie płynniejsze.

Pomimo tych problemów Summum Aeterna pozostaje interesującą rozgrywką. Płynna walka, wysoki poziom trudności i unikalny system generowania świata sprawiają, że jest to tytuł warty odkrycia dla fanów roguelike.

Źródło: www.nintendolife.com