Suda51 Studio Grasshopper Manufacture ogłasza przejęcie NetEase GamesGrasshopper Manufacture, studio kierowane przez twórcę No More Heroes, Goichi Sudę (Suda51), ogłosiło, że stało się spółką zależną gigantycznego chińskiego wydawcy NetEase Games na podstawie umowy przeniesienia udziałów obowiązującej 31 maja 2021 roku.

„Produkcja Grasshopper w marcu tego roku obchodziła 23. rocznicę” – powiedział Suda w komentarzu towarzyszącym zapowiedziom. „Nasze studio składa się z zróżnicowanego personelu o różnym pochodzeniu i osobowości, z których wszyscy uwielbiają gry wideo. Myśląc o mocnych stronach i specyfice naszej firmy, widziałem nową przyszłość dla naszego sposobu kreatywnej produkcji.

Widziałem nową przyszłość dla naszego sposobu kreatywnej produkcji.


„NetEase Games wypuściło wiele fantastycznych gier i od dawna słyszałem o ich dobrej reputacji. Kiedy NetEase Games zaprezentowało możliwość wspólnej pracy nad wyjątkowymi grami konsumenckimi, doszedłem do wniosku, że pracując razem, możemy dostarczać naszym odbiorcom jeszcze mocniejsze i bardziej kreatywne tytuły.

„Ponadto NetEase Games to niezawodny partner, który rozumie i wspiera nasze mocne strony. Udzielą nam wsparcia po stronie zarządzania i sfinansują rozwój naszych gier, ale planowanie i produkcja naszych gier zostanie całkowicie pozostawiona nam. Oznacza to, że możemy zagwarantować spójny „styl Grasshopper Manufacture” i jakość naszych gier. Ponadto otrzymamy cenne wsparcie od tysięcy artystów NetEase Games i personelu technicznego w obszarach takich jak wsparcie graficzne i kontrola jakości. Naszym celem jest maksymalne wykorzystanie tych zasobów i dostarczenie trzech kolejnych typowych gier Grasshopper Manufacture w ciągu najbliższych 10 lat.

„Proszę, oczekujcie historii, jaką ta nowa Manufaktura Grasshopper stworzy w przyszłości”.

Dla fanów obawiających się, że dołączenie do gigantycznego chińskiego wydawcy NetEase oznacza, że ​​Grasshopper zostanie zdegradowany do tworzenia gier mobilnych, wyrażenie „gry konsumenckie” w komentarzu Sudy jest zwykle używane w Japonii w znaczeniu gier na konsole i/lub PC.

Suda powiedział również, że studio prowadzi obecnie rekrutację na wiele różnych stanowisk. Osoby zainteresowane aplikowaniem powinny odwiedzić stronę Grasshopper Manufacture, aby uzyskać więcej informacji.

Firma NetEase Games wydała również oświadczenie, w którym chwaliło „silny styl”, „czystą filozofię projektowania” i „wyjątkowy smak od pomysłu po najdrobniejsze szczegóły” Sudy i Grasshoppera.

Wydawca, który obecnie ma ponad 10 000 programistów, powiedział również, że to przejęcie powinno być postrzegane jako wiadomość dla czołowych twórców gier w Japonii i na całym świecie, że firma chce nadal inwestować w jakość i atrakcyjność swoich gier.

Mówi się, że NetEase prowadzi negocjacje z twórcą serii Yakuza, Toshihiro Nagoshim, który ostatnio podsycił spekulacje, gdy rozstał się ze swoją głośną rolą w firmie Sega. Pomysł dwóch tak radykalnie różnych deweloperów, jak Suda i Nagoshi, jako luźnych kolegów pod parasolem NetEase, jest z pewnością interesujący.

Najnowszą grą Grasshopper Manufacture była No More Heroes III na Nintendo Switch. Możesz przeczytać pełną recenzję IGN tutaj.

Daniel Robson jest redaktorem naczelnym w IGN Japan. Żadnego zgadywania, która gra zainspirowała go na Twitterze, @NoMoreDaniels

Source : https://www.ign.com/articles/suda-51-grasshopper-manufacture-netease-acquisition