Street Fighter 6 — zapowiedź nowego wyglądu Kena


Jak widzieliście wczoraj na naszej okładce, jedna z najbardziej kultowych postaci jest centralnym elementem historii Street Fighter 6. Ken Masters, jedna z dwóch oryginalnych grywalnych postaci Street Fightera, powraca na światło dzienne z zupełnie nową historią. Gdy tylko jego nowy wygląd został odsłonięty, społeczność Street Fighter zaczęła zastanawiać się, co sprawiło, że Ken był w ciężkim stanie, w jakim się pojawił. Pojawiły się memy, które uznawały go za „Hobo Kena”. Podczas pobytu w centrali Capcom w Osace w Japonii rozmawialiśmy z reżyserem Street Fighter 6 Takayuki Nakayama i dyrektorem artystycznym Kaname Fujioka, aby dowiedzieć się więcej o tym, co dzieje się w życiu Kena w czasach Street Fighter 6.

Powracający wojownicy świata, tacy jak Ryu, Chun-Li, Dhalsim i Blanka, mają nowy wygląd, ale Ken jest prawdopodobnie największym odejściem od jego klasycznego wyglądu. Wieloletni fani Street Fighter widzieli jego ewolucję od rywala Ryu do męża Elizy, ojca Mela i byłego wiceprezesa Masters Foundation. Street Fighter 6 wprowadza postać w nową erę z nowymi motywacjami.

„W całej serii wydaje się, że jego życie stawało się coraz bardziej stabilne, a zespół czuł, że traci powód do walki” – mówi Nakayama. „Ale to jest sposób, aby stworzyć powód, dla którego powinien się wzmocnić. Chcemy stworzyć taki wątek, który wyjaśnia, dlaczego Ken jest ważny i nadaje mu ten cel. Historia będzie powiązana z innymi bliskimi mu postaciami”.

Zazwyczaj ubrany w czerwone kimono i gładko ogoloną twarz, Ken teraz kołysze kurtkę, buty, nowe czerwone spodnie, a na niektórych zdjęciach trochę zarostu. Głównym celem Capcom, poza przedstawieniem kultowej postaci w innej fazie jego życia, było przywrócenie pełnej pasji natury, która odróżniała Kena od Ryu we wczesnych latach serii.

„Tytuł, który wywarł na mnie największe wrażenie, to seria Street Fighter II i to, jak widzę Kena w serii Street Fighter II, to w porównaniu z Ryu, który jest bardziej surowy i poważny, widzę Kena jako ognistą i wybuchową postać ”, mówi Fujioka. „W trakcie ewolucji serii pojawiły się również różne rodzaje Kenów. W serii Alpha był trochę bardziej zabawny i beztroski. W przypadku 6 chcieliśmy przywrócić do niego tę ognistą wybuchowość. , Luke w Street Fighter 6 może być bardziej radosny i zabawny. Chcieliśmy się od tego odróżnić, więc chcieliśmy iść z tym bardziej ognistym typem osobowości. A tam jest historia Kena i jest bardziej poważna tonem do niego, chcieliśmy to wyrazić również poprzez projekty postaci ”.

Street Fighter 6

Pomimo różnych wskazówek, które padłem podczas mojego pobytu w Capcom, studio nie mówi zbytnio o konkretnych narracyjnych powodach, dla których Ken jest w tym niebezpiecznym stanie. „Dla graczy, którzy uruchamiają Street Fighter 6, mogą spodziewać się, że Ken jest teraz przed czymś i nie może zobaczyć swojego syna Mela z nieznanych powodów” – mówi Nakayama. „Jest w trudnej sytuacji, o której dowiesz się więcej w przyszłości”.

Kurtyna zostanie odsunięta na historię Kena dzięki specjalnej serii komiksów składającej się z czterech numerów od wieloletniego współpracownika Capcom, UDON Entertainment. Fabuła da nam mnóstwo wglądu w to, co dzieje się z Kenem, przygotowując scenę dla historii Street Fighter 6. Luke będzie również odgrywał ważną rolę w tej serii komiksów, podobnie jak syn Kena, Mel.

„Po raz pierwszy robimy tego rodzaju komiksową serię, która jest ściśle związana z fabułą głównej gry” – mówi Nakayama. „Bardzo ściśle współpracujemy z naszymi partnerami w UDON. Dostarczamy scenariusz i fabułę tego, czego można się spodziewać przed wydarzeniami w Street Fighter 6. Pomogą nam w tworzeniu fabuły. Poza tym, pracują nawet nad możliwymi spin-offami i współpracują ze scenarzystami w zespole, więc może być więcej rzeczy poza początkową serią komiksów.

Zbierając wskazówki, wydaje się, że Ken jest w biegu w związku z zamachem terrorystycznym. W streszczeniu serii komiksów UDON dowiaduję się, że Ken stracił zarówno swój status, jak i reputację, i jest skazany na ucieczkę za przestępstwo, którego nie popełnił. W powyższym kadrze z wstępu do historii Kena Arcade władze najwyraźniej zatrzymały go na przesłuchanie, z pytaniami dotyczącymi „mistrza”. Ken najwyraźniej ucieka od owłosionej sytuacji przedstawionej w pierwszym ujęciu powyżej i wkracza w przejściowy tryb życia, aby nie zwracać na siebie uwagi i pozostać poza zasięgiem radarów policji. Prowadzi to do niezwykłych okoliczności, w jakich żyje w czasach Street Fighter 6.

Street Fighter 6

Nie dowiemy się na pewno, co dzieje się z Kenem, dopóki nie pojawi się komiksowa seria prequeli i Street Fighter 6, ale na razie pokoloruj mnie zaintrygowany. Jako główny Ken uwielbiam widzieć go w różnych sytuacjach, nawet tak stresujących, jak ta wydaje się być. W animacji przejścia dla Kena wydaje się, że w tym tytule jest bardzo emocjonalny. Fujioka mówi mi, że chce przywrócić ognistą osobowość Kena, a biorąc pod uwagę mój czas spędzony z grą, wygląda na to, że udało im się zrealizować tę misję. Jestem podekscytowany, widząc, co jeszcze przyniesie ta historia, gdy Street Fighter 6 zostanie wydany w 2023 roku.Źródło : https://www.gameinformer.com/preview/2022/11/09/a-deep-dive-into-kens-new-look