Street Fighter 6: Ed dołączy do listy grywalnych postaci 27 lutego

Capcom ogłasza pojawienie się postaci Eda w Street Fighter 6

Capcom ujawniło, że lista grywalnych postaci w Street Fighter 6 powiększy się 27 lutego wraz z premierą Eda. Ten potężny bokser ze Street Fighter 5 zadebiutuje w Street Fighter 6 na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X i S oraz PC za pośrednictwem Steam. Ed zostanie odblokowany dla posiadaczy Przepustki Postaci na Rok 1, Przepustki Ultimate na Rok 1, Edycji Deluxe lub Edycji Ultimate 27 lutego. Strój Eda 2, inspirowany jego strojem z historii Street Fighter 5, będzie również dostępny, gdy tylko się pojawi.

Ed, kultowa postać z uniwersum Street Fighter

Ed, który pojawił się po raz pierwszy w Street Fighter 5, zdołał uciec przed organizacją Shadaloo po odrzuceniu złych zamiarów M. Bisona. Stworzył Neo Shadaloo z nadzieją pomagania ludziom w sytuacjach podobnych do jego własnej. Jego ataki w Street Fighter 6 ewoluowały od ostatniej wersji, a wszystkie jego ataki są teraz oparte na uderzeniach. Ed, który był odpowiedzialny za stworzenie nowoczesnego sterowania w Street Fighter 6, również zachowa swoje uproszczone sterowanie, jednocześnie otrzymując rozszerzone sterowanie w przypadku swojego klasycznego sterowania.

Oprócz wydania Eda firma Capcom ogłosiła pojawienie się zupełnie nowego etapu o nazwie Ruined Lab, przedstawiającego następstwa upadku Shadaloo, gdy jej laboratorium jest teraz w ruinie. Posiadacze Przepustki Ultimate Pass i Edycji Ultimate na Rok 1 automatycznie uzyskają ten etap po wydaniu Eda.

Zniszczona scena laboratoryjna. Źródło obrazu: Capcom.

Dodatkowo w Street Fighter 6 wprowadzone zostaną także różne aktualizacje mające na celu poprawę jakości rozgrywki, obejmujące m.in. możliwość zmiany sposobu wyświetlania przycisków na komputerze PC oraz dodatkową funkcję podświetlenia trybu fotograficznego.

Nowe ruchy Eda w Street Fighter 6

Oto opis nowych ataków Eda w Street Fighter 6:

Psychotyczny migot : Szybkie dźgnięcie dystansowe, które może skierować się w dowolnym z trzech kierunków, aby zaskoczyć przeciwnika i jest niezbędne dla zdolności Eda do kontrolowania przestrzeni. Jeśli przytrzymasz ten przycisk, Ed użyje swojego Psycho Snatchera ze Street Fighter V, gdzie może zwabić przeciwników supermocnymi mackami.

Psycho Blitz : Wyzwala serię ciosów owiniętych Psycho Mocą.

Psychotyczna burza : Ed’s Super Art na poziomie 1 polega na tym, że uderza przeciwników serią szybkich pchnięć z dużą prędkością.

Działo Psycho : Ed’s Level 2 Super Art, poprzednio znany ze Street Fighter V, generuje psychofizyczną kulę mocy z wieloma uderzeniami, która się rozwija.

Komnata Psycho : Supersztuka Eda poziomu 3 zamienia przeciwników we własny worek treningowy, łącząc ich dłonie i stopy, aby pokonać ich w imię Neo Shadaloo.

Ed jest 21. grywalną postacią w Street Fighter 6 i następuje po wydaniu w zeszłym roku postaci do pobrania Rashid i AKI. Premiera uwielbianej przez fanów Akuma planowana jest na wiosnę 2024 roku.

Dodatkowe informacje na temat postaci Eda można znaleźć na Twitterze pod adresem @wyp100.

Źródło: www.ign.com