Street Fighter 6: Capcom ujawnia cztery kolejne myśliwce, zamkniętą betę, szczegóły World Tour i nie tylko


Capcom ujawnił czterech kolejnych wojowników dołączających do składu Street Fighter 6 wraz z nowymi szczegółami dotyczącymi nadchodzącej bijatyki World Tour, Battle Hub i nie tylko.

Wszystkie te wiadomości o Street Fighter 6 pojawiły się podczas Tokyo Games Show, które oficjalnie rozpoczęło się dzisiaj, a jeśli jesteś fanem długoletniej serii bijatyk firmy Capcom, przypnij się, ponieważ jest ich dużo.

Zacznijmy od bojowników.

Do grona zawodników Street Fighter 6 dołączają Ken Masters, były mistrz Stanów Zjednoczonych i były wiceprezes Fundacji Masters, Blanka, życzliwy obrońca przyrody i przewodnik wycieczek, Dhalsim, mnich i mistrz jogi, oraz E. Honda, światowy fenomen zapaśników sumo.

Oto, co starszy menedżer Capcom ds. mediów społecznościowych i społeczności, Andy Wong, ma do powiedzenia o każdym z nich, zgodnie z nowym wpisem na blogu PlayStation.

Rozpoznać

„Wiemy, że społeczność czekała na ten jeden (tak, widzieliśmy memy). Ken Masters jest byłym amerykańskim mistrzem walki narodowej i byłym wiceprezesem Fundacji Masters. Oskarżenia o zaaranżowanie spisku kryminalnego zmusiły Kena do porzucić rodzinę i biznes, aby się ukryć.

Jako legenda serii Street Fighter, podstawowy zestaw ruchów Kena pozostaje podobny do jego poprzednich iteracji. Hadoken, Shoryuken i Tatsumaki Senpu-kyaku? Sprawdź, sprawdź i sprawdź. Jego Smocze Kopnięcie i Sprint ze Street Fighter V również są teraz specjalnymi ruchami, a nie V-umiejętnościami. Nowością dla Kena jest Jinrai Kick, kopnięcie z półobrotu, które można uzupełnić trzema różnymi opcjami, aby odzwierciedlić dążenie Kena do oczyszczenia jego imienia”.

Blanka

„Blanca, dobroduszny obrońca natury, został przewodnikiem wycieczek, przekonanym, że jego dogłębna znajomość dżungli będzie trampoliną do sławy i wygodnego życia dla jego ukochanej matki. Trasę Blanki można odwiedzić w jego Chatce Strażnika obok rzeka, w której życie na wsi toczy się na soczyście zielonym tle.

Blanka nie byłaby zdrową bestią, bez swojego zwykłego Elektrycznego Grzmotu i różnych Ataków Przewracających. Ale jego próba sprzedania lalek Blanka-chan w Street Fighter V zmieniła jego zestaw ruchów ze względu na nadwyżkę uroczych pluszaków. Może teraz użyć Bomby Blanka-chan, aby rzucić lalkę na ziemię. Kiedy Blanka dotknie go elektrycznym ruchem specjalnym, ta słodka istota pobiegnie w kierunku przeciwnika w szalonej wściekłości i eksploduje.

Dalsim

„Dhalsim jest mnichem i mistrzem jogi, który służył jako przewodnik dla niezliczonych cierpiących dusz. W miarę możliwości woli unikać konfliktów, ale jego wrodzona nienawiść do zła zmusza go do wymierzenia surowej sprawiedliwości. Słonie powracają na scenie Świątyni Dhalsimer, gdzie mnisi ucz się jogi wśród świec w spokojnym otoczeniu.

Dhalsim wykorzystuje swoje techniki ognia znane z poprzednich gier, ale także opanował alternatywne sposoby uwalniania płomieni, aby obejmowały wszystkie kąty. Jego Yoga Fire ponownie porusza się poziomo, Yoga Arch wystrzeliwuje kulę ognia po podobnej trajektorii łuku, jak w Street Fighter V, a Yoga Comet jest wystrzeliwana pod kątem w dół, gdy Dhalsim jest w powietrzu. Yoga Flame powraca, gdy Dhalsim wydmuchuje przed sobą dużą kulę ognia, podczas gdy Yoga Blast wieje pod kątem do góry, jako dobry kontratak przeciwpowietrzny. Dodatkowo Dhalsim wciąż może się teleportować i odsuwać swoje zmartwienia.

E. Honda

„Zapaśnik sumo, który chce przybliżyć ten sport publiczności na całym świecie, E. Honda ma umiejętności Yokozuny, ale jego ciągłe podróże po świecie uniemożliwiły mu awans do rangi. Jest także ekspertem kucharskim znanym z przepysznego gulaszu chanko.

Podobnie jak w przypadku poprzednich trzech World Warriors, fani E. Hondy poczują się jak w domu dzięki jego zestawowi ruchów. Jego znaki rozpoznawcze Hundred Hand Slap, Sumo Headbutt, Sumo Smash i Oicho Throw powracają. Jego dwie umiejętności V z Street Fighter V, Neko Damashi i Sumo Spirit, są teraz specjalnymi ruchami. E. Nowym posunięciem Hondy jest Sumo Dash, w którym porusza się do przodu tradycyjnym tasowaniem sumo i może być kontynuowany z większą presją lub wyrzutnią.

Światowa trasa

Capcom ujawnił World Tour w czerwcu, nazywając go „wciągającym trybem fabularnym dla jednego gracza, który przesuwa granice tego, czym jest bijatyka”. Teraz firma dostarczyła więcej informacji na temat tego, jaki będzie ten tryb w Street Fighter 6. Zaczynasz w Buckler Security, który znajduje się w Metro City. Tutaj Luke działa jako twój trener i tutaj naprawdę zaczyna się twoja historia.

„Światowa trasa oferuje najbardziej rozbudowane funkcje tworzenia awatara, które poszerzają granice możliwości narzędzia do tworzenia postaci” — pisze Wong. „Istnieje mnóstwo opcji dostosowywania, które odzwierciedlają Twój osobisty styl i talent. To menu tworzenia awatara zawiera kilka stron z opcjami, które możesz dostosować.”

Możesz wybrać typ sylwetki, wzrost, proporcje, górną i dolną część ciała swojego awatara, definicję mięśni, kolor skóry i owłosienie ciała. Możesz sprawić, by Twój awatar wyglądał na rozdrobniony, zbudowany, miękki lub gdziekolwiek pomiędzy. Dostępne są również opcje dostosowywania włosów, kształtu oczu, tęczówki, brwi, nosa, ust, uszu, zarostu, głębokości policzków, długości szczęk, efektów ombre i innych.

Możesz dowolnie zmieniać sprzęt swojego awatara w Street Fighter 6, kupując nowy sprzęt w sklepach lub zdobywając go, przechodząc przez tryb fabularny. Kategorie dla sprzętu obejmują głowę, górną część ciała, dolną część ciała, stopę i całe zestawy narzędzi. Co więcej, wyposażenie to nie tylko kosmetyka – wpływa na twoją siłę i inne statystyki.

„Luke (nazwij go „trenerem”) będzie twoim przewodnikiem po świecie, gdy zaczniesz przygodę w Metro City – pisze Wong. „W miarę postępów w historii spotkasz Mistrzów, którzy wezmą cię pod swoje skrzydła i nauczą swojego stylu i ataków. Gdy twoja więź z nimi będzie się umacniać, możesz także nauczyć się akcji mistrzowskich z ich repertuaru, takich jak Shoryuken od Ryu i Spinning Bird Kick od Chun-Li. Użyj ich, aby otworzyć bitwę, a zyskasz przewagę, a niektóre z nich można nawet wykorzystać do niszczenia drewnianych skrzyń i beczek lub przeskakiwania na odległe platformy. Akcje mistrzowskie, choć wygodne, pochłaniają wskaźnik jazdy, więc zawsze miej oko na to, ile pozostało ci w zbiorniku.”

Centrum bitwy

Awatar, który tworzysz i budujesz w World Tour, można łatwo przenieść do Battle Hub, kolejnego podstawowego trybu Street Fighter 6, według Wonga. Wygląda na to, że jest to centrum wszystkich rzeczy Street Fighter 6 online.

„Jeden Battle Hub może jednocześnie obsługiwać do 100 graczy” – pisze Wong. „Gracze mogą używać emotek lub czatować, aby komunikować się ze sobą. Oczywiście koniecznie zajrzyj do Hub Good Shop, aby pochwalić się swoją modą, gdy jesteś na parkiecie. W centrum bitwy znajduje się wiele szaf zręcznościowych. Weź udział w arkadowych meczach Battle Hub na szafkach ustawionych tyłem do siebie. Mecz rozpocznie się, gdy dwóch graczy usiądzie po obu stronach. Widzowie zmieniają wszystko… i zamieniają zwykłą walkę w porywający spektakl. Obejrzyj mecz w Battle Hub i daj świadectwo chwały.

W szafkach Game Center można grać w różne klasyczne gry zręcznościowe firmy Capcom, takie jak Street Fighter II i Final Fight. Jest też Event Counter, w którym odbywać się będą zaplanowane turnieje, a na koniec jest też DJ Booth, gdzie możesz wybrać swoje ulubione utwory do posłuchania w Battle Hub.

Ekstremalna bitwa

Extreme Battle to nowy dodatek do pola walki Street Fighter 6, a każda z tych bitew zawiera „regułę” i „sztuczkę”. „Reguła” to warunek, który musi zostać spełniony, aby wygrać mecz. Na przykład jedna zasada może brzmieć „pierwszy, kto zdobędzie pięć powaleń, wygrywa”. „Sztuczka” jest inna. Na przykład byk może przebiec przez poziom, zadając obrażenia każdemu, kto nie może przez niego przeskoczyć. Capcom twierdzi, że ten tryb jest przeznaczony dla osób, które chcą wstrząsnąć tradycyjnym doświadczeniem walki Street Fighter 6.

Zamknięta wersja beta

Firma Capcom ogłosiła zamkniętą wersję beta gry Street Fighter 6, która potrwa od 7 do 10 października. Będzie zawierała grę międzyplatformową na PlayStation 5, Xbox Series X/S i Steam, a także mecze rankingowe, zwykłe i bitwy. mecze w centrum, otwarte turnieje, ekstremalne bitwy bitewne, centrum gier i tryb treningowy Street Fighter 6. Jeśli chodzi o grywalne postacie, lista będzie ośmiu: Ryu, Chun-Li, Luke, Jamie, Guile, Kimberly, Juri i Ken.

Na koniec ogłoszono dwóch kolejnych komentatorów w czasie rzeczywistym: Kosuke Hiraiwa i HEDemon Kakka.

Czekając na więcej informacji o grze, przeczytaj dlaczego? Informator gry redaktor uważa, że ​​nowoczesne sterowanie Street Fighter 6 sprawia, że ​​granie przeciwko nowicjuszom sprawia przyjemność, a następnie sprawdź ten ekskluzywny wywiad z producentem i reżyserem Street Fighter 6, Shuhei Matsumoto i Takayuki Nakayama.


Czy masz nadzieję wskoczyć do zamkniętej bety Street Fighter 6? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Źródło : https://www.gameinformer.com/tokyo-game-show/2022/09/15/street-fighter-6-capcom-reveals-four-more-fighters-closed-beta-world