Stig Asmussen opuszcza Respawn Entertainment i EA po Star Wars Jedi: Fallen Order.

Dyrektor Stig Asmussen opuszcza Respawn Entertainment i EA, aby „zająć się innymi przygodami”. Asmussen, którego kariera w branży gier wideo trwa prawie 25 lat, zanim dołączył do Respawn, pracował nad trzema pierwszymi tytułami God of War w Santa Monica Studio. Był menadżerem ds. środowiska, dyrektorem artystycznym, a następnie dyrektorem kreatywnym przy God of War 3.

Imponująca podróż

Po dołączeniu do Respawn Entertainment w 2014 roku jako dyrektor gry, Asmussen wydał w 2019 roku swój pierwszy projekt: Star Wars Jedi: Fallen Order, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem. Kontynuacja, Star Wars Jedi: Survivor, również wyreżyserowana przez Asmussena, została wydana na początku tego roku i odniosła ogromny sukces komercyjny.

Odejście Stiga Asmussena

Wiadomość o odejściu Asmussena ujawnił Jason Schreier z Bloomberga i potwierdziła ją w oświadczeniu dla publikacji EA. „Po przemyśleniach i rozważeniu” – powiedział rzecznik EA – „Stig Asmussen zdecydował się opuścić Respawn, aby kontynuować inne przygody, czego życzymy mu wszystkiego najlepszego”. Firma dodała, że ​​„weterani przywództwa Respawn przejmą kierownictwo nad zespołem podczas kontynuowania pracy nad Star Wars Jedi: Survivor”. »

Obiecująca przyszłość

EA ogłosiło niedawno, że Star Wars Jedi: Survivor, które ukazało się w kwietniu na Xbox Series X/S, PlayStation 5 i PC, w przyszłości będzie dostępne także na Xbox One i PlayStation 4.

https://www.youtube.com/watch?v=VIDEO_ID

Źródło: www.eurogamer.net