SteelSeries Arctis Nova Pro, jeden z najlepszych zestawów słuchawkowych do gier 2024 roku na PlayStation, Xbox i PC

SteelSeries Arctis Nova Pro to jeden z najlepszych zestawów słuchawkowych do gier roku 2024 na PlayStation, Xbox i PC. Oferuje wyjątkowo wygodną konstrukcję, doskonały dźwięk i technologię redukcji szumów wysokiej jakości, rzadko spotykaną w zestawach słuchawkowych do gier, a także kompatybilność z szeroką gamą urządzeń i liczne opcje dostosowywania. Od premiery Nova Pro minęły prawie dwa lata, ale ten wysokiej klasy zestaw słuchawkowy nadal wyprzedza większość konkurencji. Teraz SteelSeries poszerza ofertę Nova Pro, nadając najwyższej jakości zestawom słuchawkowym do gier alternatywny wygląd. Do oryginalnego czarnego modelu dołącza biała wersja Arctis Nova Pro. Możesz to sprawdzić poniżej, ale naszym zdaniem wygląda całkiem stylowo.

Cechy SteelSeries Arctis Nova Pro

Arctis Nova Pro nie jest tani. Za 350 dolarów jest to jeden z droższych zestawów słuchawkowych do gier, ale w zamian otrzymujesz wysokiej jakości dźwięk i mnóstwo funkcji do gier. Ponadto Nova Pro pozostaje najwygodniejszym zestawem słuchawkowym przetestowanym przez GameSpot, a jakość wykonania jest doskonała. Powiedzielibyśmy, że jest to gamingowy odpowiednik pary wysokiej klasy zestawów słuchawkowych firmy Bose lub Sony.

Nova Pro ma aktywną redukcję szumów, która działa całkiem nieźle. Nie blokuje hałasu w takim stopniu, jak wysokiej klasy zestawy słuchawkowe inne niż do gier, ale jest to jeden z niewielu zestawów słuchawkowych do gier, które testowaliśmy, które oferują dobrą ANC. Jeśli chcesz usłyszeć otaczający Cię świat, możesz przełączyć się w tryb przezroczystości. Wbudowana sztuczna inteligencja zwiększa klarowność wysuwanego mikrofonu, a przetworniki akustyczne o wysokiej jakości zapewniają bogaty, czysty dźwięk, który można dostosować do własnych preferencji za pomocą aplikacji SteelSeries Sonar.

Kompatybilność i łączność

Nova Pro obsługuje także funkcje audio dostępne na Xbox Series X|S i PS5: dźwięk przestrzenny Windows na Xbox i Tempest 3D Audio na PS5. Gracze komputerowi mogą także cieszyć się dźwiękiem przestrzennym 360 stopni. W standardzie oferowane są różne profile EQ, w tym wstępne ustawienia dźwięku dla popularnych gier, takich jak Fortnite. Możesz także tworzyć własne profile, dostosowane do Twoich osobistych preferencji.

Większość bezprzewodowych zestawów słuchawkowych do gier łączy się za pomocą klucza sprzętowego 2,4 GHz, ale Nova Pro jest dostarczana ze stacją bazową, którą SteelSeries nazywa Multi-System Connect Hub. Koncentrator można sparować z dwiema platformami jednocześnie i włącza się automatycznie po przełączeniu jego wejścia na konsolę (lub komputer), na której grasz. Stacja bazowa posiada wyświetlacz OLED, za pomocą którego można regulować ustawienia audio.

Modele i dostępność

Nova Pro jest dostępna w modelach przeznaczonych dla konsol Xbox, PlayStation i komputerów PC. Wszystkie trzy modele współpracują z szeroką gamą urządzeń, ale edycja Xbox jako jedyna współpracuje ze wszystkimi obecnymi platformami. Wersje na PC i PlayStation, które działają na tych samych urządzeniach, nie obsługują konsoli Xbox. Jeden z portów USB-C w stacji bazowej modelu Xbox wykorzystuje zastrzeżony protokół bezprzewodowy firmy Microsoft, podczas gdy wersje na PC i PS5 mają dwa zwykłe porty USB-C.

Oprócz połączeń bezprzewodowych o niskim opóźnieniu za pośrednictwem koncentratora USB Multi-System Connect, Nova Pro synchronizuje się także bezprzewodowo przez Bluetooth z innymi urządzeniami, w tym Nintendo Switch, Steam Deck i urządzeniami mobilnymi, w zasadzie wszystkim, co posiadasz i obsługuje dźwięk Bluetooth. Dźwięku Bluetooth można używać w połączeniu z łącznością bezprzewodową 2,4 GHz, co pozwala na przykład grać w gry online dla wielu graczy ze znajomymi i słuchać innych treści audio w telefonie. Dołączony kabel 3,5 mm można podłączyć do kompatybilnych urządzeń w celu słuchania przewodowo.

Źródło: www.gamespot.com