SteamWorld Heist II: Odkryj nową grę strategiczną w stylu steampunk!

SteamWorld Heist II to najnowsza odsłona serii, która nie boi się eksplorować nowych gatunków. Zaczynając jako RTS w SteamWorld Tower Defense, ta seria antologii od Image & Form zabrała nas w kosmos, na Dziki Zachód, a nawet do bajki. I chociaż seria Dig w stylu Metroidvanii jest prawdopodobnie najpopularniejsza, wielu fanów ma szczególne miejsce w swoich sercach dla hitu na 3DS z 2015 roku, SteamWorld Heist.

Powrót do strategicznych korzeni franczyzy

SteamWorld Heist II skupia się tym razem na żeglarzach w stylu steampunkowym, a nowa sceneria to także szansa na przeżycie największych zmian w rozgrywce. Twoją bazą operacyjną jest łódź podwodna, w której gromadzi się twoja załoga (czyli grywalne postacie). Możesz z nimi porozmawiać, dowiedzieć się, co dalej robić, a następnie wyruszyć w kolejną przygodę – tak jak w pierwszej części gry.

Eksploracja morska i walka morska

Przejęcie steru statku – eleganckiego terminala komputerowego – pozwala eksplorować rozległy, otwarty świat na pełnym morzu. Wiąże się to głównie z kierowaniem statkiem po wodzie, podążaniem za mapą w celu znalezienia kolejnego ruchu lub po prostu eksploracją. Część gry, którą testowaliśmy, miała miejsce tuż przed jej połową i otrzymaliśmy kilka wskazówek od producenta Pettera Magnussona, który poradził nam, abyśmy udali się na północ w przypadku naszej pierwszej misji, a następnie na zachód, aby zbadać więcej przed drugą misją.

Ekscytujące bitwy i różnorodne misje

Kiedy dotarliśmy na naszą pierwszą misję, ponownie włączono nas w walkę w ramach SteamWorld Heist. Każda misja pozwoli ci wybrać, kto będzie ci towarzyszył, ale po pomyślnym zakończeniu twoi wojownicy będą musieli odpocząć, więc będziesz musiał podrzucić ich do pobliskiej tawerny, aby zregenerowali siły.

Różnorodność postaci i klas

Mieliśmy okazję bawić się różnymi klasami postaci, każda dysponująca własnymi, specjalnymi umiejętnościami. Ukończenie misji pozwala na odblokowanie nowych umiejętności, zapewniając szeroką gamę modyfikacji. Każda postać ma także unikalną umiejętność specjalną, która dodaje rozgrywce głębi.

Stałe problemy i wyzwania

SteamWorld Heist II oferuje taktyczne wyzwanie, wymagające od graczy strategicznego myślenia, aby odnieść sukces. Możliwość zmiany broni postaci i dopasowania jej umiejętności zapewnia znaczną elastyczność. Pomimo utrzymujących się pytań dotyczących wydajności gry na Switchu i oczekiwań fanów, SteamWorld Heist II zapewnia wciągającą przygodę.

Źródło: www.nintendolife.com