Steamboat Willie, oryginalna wersja Myszki Miki wchodzi do domeny publicznej

Straszna Myszka Miki wkracza do domeny publicznej – oto, co się dzieje

Przerażający Mickey

Słynna Myszka Miki Disneya jest teraz (w dużej mierze) wolna od praw, a stworzono już makabryczną wersję słynnej myszy. Gra nazywa się Infestation: Origins i jest pierwszym tytułem od dewelopera Nightmare Forge Games. Gracze zostaną przeniesieni do przerażającego świata, w którym eksterminatorzy muszą stawić czoła zmutowanym szczurom i gigantycznemu robakowi przypominającemu Mickeya.

Kontrowersje i obawy

Choć gra wzbudziła już spore zainteresowanie, nie obyło się bez kontrowersji. Gra, pierwotnie zatytułowana Infestation 88, spotkała się z krytyką za widoczne odniesienia do grup neonazistowskich. Deweloper szybko odrzucił te zarzuty i przeprosił przed zmianą nazwy gry, mimo to w niektórych publikacjach pojawiły się obawy co do charakteru gry, nazywając ją „grą toaletową” ze względu na widoczne wykorzystanie gotowych zasobów i pracy głosowej generowanej przez sztuczną inteligencję.

Ostrożność

Po niepowodzeniach podobnych gier ciekawscy gracze powinni podejść do Infestation: Origins z pewną ostrożnością. Gra będzie dostępna na PC za pośrednictwem Steam, a jej premiera planowana jest na ten rok w ramach wczesnego dostępu.

Źródło: www.gameinformer.com