Steam Deck OLED: Nowy model dla graczy PC

Steam Deck OLED: nowy sposób grania

Dziś wreszcie dostępna jest wersja OLED Steam Deck, zapewniająca graczom (szczególnie tym z dużą biblioteką Steam) nowe możliwości cieszenia się ulubionymi grami, nawet w podróży. Nowe modele OLED (512 GB i 1 TB) skutecznie zastępują wersję pierwotną i ugruntowują pozycję flagowego sprzętu Steam Deck. Starsze modele LCD o pojemności 64 GB i 512 GB są wycofywane z rynku, natomiast model LCD o pojemności 256 GB pozostaje dostępny po obniżonej cenie.

Nowy ekran OLED

W porównaniu do pierwowzoru ekran OLED to niewątpliwie postęp. Jest też nieco większy, co jest miłym plusem. Jasność grafiki na ekranie jest szczególnie niezwykła, podobnie jak gradacja kolorów. Krajobrazy uznanego niezależnego Jusant wyglądały oszałamiająco, podobnie jak kolorowe otoczenie Baldur’s Gate 3. Poziomy czerni również robiły wrażenie, wprowadzając mroczną atmosferę do Darkest Dungeon II. Możliwość HDR również zrobiła wrażenie, zapewniając większy realizm i piękno grom takim jak Ori and the Will of the Wisps.

Jeśli jednak spotkałeś się z problemami związanymi z słabą baterią starego modelu, możesz być spokojny. Nowy wyświetlacz OLED znacznie poprawia żywotność baterii. Będziesz mógł teraz cieszyć się znacznie dłuższymi sesjami grania bez ładowania, a Valve zapewnia poprawę o 30-50% w stosunku do starego modelu.

Kształt i inne ulepszenia

Kształt modelu OLED nie zmienił się znacząco. Gracze albo pokochają, albo znienawidzą wysoką pozycję joysticków, ale dotykowe sprzężenie zwrotne na touchpadach jest mile widzianym dodatkiem. Zakrzywione uchwyty wygodnie mieszczą się w dłoniach dorosłych, co również jest zaletą. Nowy model nie nagrzewa się tak bardzo jak oryginał, co jest plusem. Obsługa Wi-Fi 6E to także plus, jeśli chodzi o szybsze pobieranie, choć zależy to również od przepustowości Twojego własnego systemu Wi-Fi.

Obsługiwane gry i rywalizacja

Valve nadal rozwija swoją bibliotekę „zweryfikowanych” gier dla Steam Deck. Chociaż technicznie nie jest to częścią naszej oceny sprzętu, rosnąca liczba gier zweryfikowanych pod kątem Steam Deck uzasadnia inwestycję: większa biblioteka gier sprawia, że ​​zakup jest jeszcze bardziej opłacalny.

OLED Steam Deck to świetna alternatywa dla graczy, którzy czekali na taką możliwość, jednak nieco trudniej jest polecić go tym, którzy posiadają już ubiegłoroczny Steam Deck. Wspaniały ekran i doskonała żywotność baterii to główne zalety spośród wielu drobnych aktualizacji, które robią dużą różnicę. Czy cena jest tego warta? To zależy od Twojej sytuacji.

Ostateczny werdykt

Krótko mówiąc, Steam Deck OLED oferuje prawie wszystkie ulepszenia, jakich gracze oczekiwali od oryginalnej wersji. Oferujący świetny ekran i doskonałą żywotność baterii, Steam Deck OLED oferuje doskonały stosunek jakości do ceny, chociaż konkurencja jest dziś trudniejsza niż w momencie wprowadzenia na rynek oryginalnego modelu.

Cena: 549 USD (512 GB), 649 USD (1 TB)

Więcej informacji: store.steampowered.com/steamdeck

Źródło: www.gameinformer.com