Starfield: Zacznij delikatnie od tych 10 niezbędnych informacji, aby dobrze rozpocząć swoją podróż

Starfield: Kompletny przewodnik, dzięki któremu dobrze rozpoczniesz swoją kosmiczną przygodę

Starfield w końcu tu jest. Gra ukaże się dzisiaj na Xbox Series X|S i PC, a my w Xbox Wire mieliśmy okazję zagrać w nią wcześniej. To ogromna gra, pełna wielowarstwowych systemów, tajemnic i mechaniki. Jesteśmy pewni, że chcesz dowiedzieć się więcej i chcąc przygotować Cię do gry, przygotowaliśmy serię artykułów skupiających się na najważniejszych, skomplikowanych i mało znanych elementach gry – oraz o tym, jak odnieść sukces z nimi. Pozwólcie, że przedstawimy wam Starfield Starters, czteroczęściowy, pozbawiony spoilerów przewodnik po najważniejszych aspektach gry – i tym, jak przez nie przejść. Aby dowiedzieć się więcej o Starfield Starterach, zapoznaj się z naszymi przewodnikami na temat dostosowywania postaci, podróży planetarnych i walk kosmicznych: Witamy w kosmosie. Jak… dużo przestrzeni. Kiedy zaczniesz zapuszczać się do Final Frontier, być może zaczniesz już opanowywać wszystkie rzeczy, którymi Starfield zaczął na ciebie rzucać – a niektóre rzeczy mogły ci umknąć, ponieważ byłeś zbyt zajęty podziwianiem scenerii Neon tylko po to, by zdać sobie sprawę, że właśnie wykonałeś sześć zadań pobocznych lub twój ekwipunek jest pełen skafandrów kosmicznych i kubków do kawy, i o tak, masz ten gigantyczny statek kosmiczny, o który musisz zadbać. Tak, w Starfield jest wiele do odkrycia we wczesnych godzinach porannych i większość z nich przyjdzie z czasem. Aby pomóc Ci wypełnić tę lukę, zebraliśmy kilka najważniejszych, naszym zdaniem, rzeczy, o których warto wiedzieć rozpoczynając swoją przygodę w Starfield. Czy wszystko jest wliczone w cenę? Daleko stąd. Uważamy jednak, że te „rzeczy, które warto wiedzieć” wskażą Ci właściwy kierunek, jeśli ogrom całej tej przestrzeni wydaje się nieco przytłaczający.

1: Inwestuj w siebie
Rozwój postaci różni się nieco od poprzednich gier RPG firmy Bethesda, takich jak Skyrim i Fallout 4. Nadal zdobywasz PD za swoje działania, takie jak udana perswazja, ale musisz skupić się na wyzwaniach umiejętności, aby naprawdę odblokować korzyści dla swojej postaci. Na przykład, jeśli chcesz grać postacią opartą na ukryciu, musisz zainwestować w skradanie się, aby „odblokować” wskaźnik ukrywania się dla swojej postaci. Jeśli następnie chcesz jeszcze bardziej ulepszyć swoje ukrywanie się, będziesz musiał ukończyć określone wyzwania, aby odblokować następujące stopnie. Dotyczy to wielu umiejętności. W interfejsie użytkownika zobaczysz także, które z nich są gotowe do przyspieszenia postępu, ponieważ zaczną migać w menu gry. Chociaż jest wiele obszarów, w które warto się zagłębić, uważamy, że warto zapoznać się z kilkoma pierwszymi odblokowanie (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś od początku tworzenia swojej postaci) to skradanie się (co daje wskaźnik ukrycia), dobre samopoczucie (które zwiększa maksymalne zdrowie), handel (więcej najlepszych cen w sklepach), szkolenie Pakiet Wzmocnień (który pozwala na wzmocnienie) i Perswazja (która pomaga w premiach za konwersację). Możesz także zainwestować w medycynę (dla skuteczniejszej opieki) i poszukiwania (co odblokowuje funkcję zoomu na ręcznym skanerze).

2: Nie możesz odebrać mi nieba
Być może wolisz odłożyć poszukiwania tajemniczych artefaktów i możliwego znaczenia wszelkiego życia we wszechświecie. W takim razie masz szczęście, ponieważ Starfield w zasadzie pozwala ci uciec, gdy tylko wyniesiesz statek kosmiczny na orbitę. Podążanie „krytyczną ścieżką” historii pozwoli ci pozyskać towarzyszy i członków załogi oraz posunąć naprzód ogólną historię gry, ale nie jest to absolutnie konieczne, jeśli chcesz samodzielnie eksplorować ten otwarty wszechświat. Niektóre z wielu przedmiotów, które szybko odblokowują się i przenoszą cię do wszechświata, to sprawdzenie paneli misji rozsianych po portach (które pozwalają ci polować na nagrody, transportować ładunki lub przewozić pasażerów) lub wziąć udział w jednym z wielu zadań frakcyjnych, każdy z własną, niezależną historią. Mając to na uwadze, naszą rekomendacją jest nadal przemierzanie misji głównego wątku fabularnego, aby zorientować się, a następnie podjęcie decyzji, dokąd się udać. To świetna gra.

3: Moje ładunki są przepełnione
Lubimy kopać. Zabieranie przedmiotów z kontenerów, ładowni, szafek, a nawet ciał. W Starfield możesz kupić prawie wszystko i zanim się zorientujesz, masz 37 długopisów, 17 kubków do kawy i siedem hełmów kosmicznych. Otwarcie menu statku, a następnie naciśnięcie przycisku, aby wyświetlić ładownię, umożliwi Ci przeniesienie przedmiotów z ekwipunku do (znacznie większej) ładowni statku – a wystarczy, że znajdziesz się w pobliżu statku, aby przenieść zgromadzone bogactwo; nie musisz być na pokładzie. Teraz będziesz mieć jeszcze więcej bibelotów do sprzedania w następnym miejscu! Jedna rada – regularnie opróżniaj sekcję zasobów swojego ekwipunku w ładowni statku, ponieważ wiele z tych przedmiotów jest a) ciężkich ib) licznych. Jeśli szybko osiągniesz swój udźwig, możesz tymczasowo wyrzucić nadmiar przedmiotów ze swojego ekwipunku na podłogę statku. Pozostaną tam i nie poniosą żadnej kary za przebywanie w ładowni Twojego statku. Ale bądź ostrożny, jeśli grasz z konstruktorem statków i zaczniesz modyfikować pewne elementy swojego statku, przedmioty te automatycznie trafią do ładowni, przywracając pełną zdolność statku do przyjmowania innych rzeczy. Możesz także pobawić się z konstruktorem statków i dodać kilka kontenerów ładunkowych, aby zwiększyć ekwipunek swojego statku. Pamiętaj tylko, aby zrekompensować to kilkoma dodatkowymi silnikami odrzutowymi, aby nie wpłynąć znacząco na Twoją zwrotność.

4: Wszyscy jesteście moimi ulubieńcami
Aby zmniejszyć częstotliwość przechodzenia z ekwipunku do świata gry i odwrotnie, zalecamy zapoznanie się z paskiem ulubionych od samego początku, który jest znacznie bardziej dostępny. Masz trzy elementy, które możesz przechowywać w każdym głównym kierunku pada kierunkowego (lub jeśli grasz na PC, możesz przypisać je do wierszy liczb na klawiaturze; wyświetl pokrętło promieniowe za pomocą klawisza Q). Pasek ulubionych może się różnić w zależności od tego, co chcesz tam umieścić, a każdy będzie miał do niego dostęp na swój własny sposób. W naszym przypadku dobrą ogólną konfiguracją będzie przypisanie paska broni głównej, paska pocisku i paska pomocy. Dzięki temu otrzymujesz trzy dodatkowe miejsca, w których możesz szybko wyposażyć się w sprzęt, co może być bardzo przydatne, gdy jesteś w środku walki z Spacerami, jak na przykład założenie hełmu, który zmniejsza obrażenia balistyczne o 15%.

5: Baw się frakcjami
Jak już wspomnieliśmy, od początku gry masz dużą swobodę.Aby pomóc Ci ukierunkować swoje wysiłki, nie zaszkodzi podjąć się kilku misji frakcyjnych, aby nie tylko zacząć zarabiać pieniądze, ale także lepiej orientować się w wszechświat. Te misje frakcyjne mogą również prowadzić do odkrycia różnych zadań pobocznych (a niektóre z nich mogą być bardzo wciągające!). Sposób znajdowania tych misji jest nieco inny. W wielu przypadkach o rozpoczęciu zadania zostaniesz poinformowany poprzez podsłuchanie rozmów w głównych miastach gry; Nowa Atlantyda, Miasto Akila i Neon – automatycznie wylądują w zakładce „Aktywności” w menu Misji. Kiedy już rozpoczniesz właściwe zadania, zostaną one przypisane do określonej sekcji frakcji w menu Misji. Możesz dołączyć do UC Vanguard, zachować pokój z Freestar Rangers, zaangażować się w szpiegostwo korporacyjne na rzecz Ryujina i wiele więcej…

Źródło: news.xbox.com