Starfield: ponad 10 milionów graczy w płatnym wczesnym dostępie

Bethesda ogłosiła, że ​​Starfield odniosło ogromny sukces od premiery 1 września w płatnym wczesnym dostępie i wzięło w nim udział ponad 10 milionów graczy. Ten imponujący kamień milowy czyni Starfield największą premierą w historii Bethesdy, która 7 września przekroczyła liczbę sześciu milionów zarejestrowanych graczy. Gra fabularna science-fiction ukazała się na PC, Xbox Series Microsoft ani Bethesda nie ogłosiły jeszcze sprzedaży. Wiemy jednak, że 10 dni temu Starfield osiągnął szczytową liczbę 330 723 graczy jednocześnie na Steamie. Z danych SteamDB wynika, że ​​na liście wszechczasów Steama Starfield znajduje się na 27. miejscu, zaś Skyrim od Bethesdy jest na 31. miejscu. Rekord Skyrima osiągnął 287 411 graczy 12 lat temu, ale Starfield nie osiągnął liczby Fallout 4, która zajmuje 16. miejsce z 472 962 zarejestrowanymi graczami.

Efekt Game Pass

Trudno jest dokonać porównań z poprzednimi grami Bethesdy, biorąc pod uwagę efekt Game Pass. Według GamesIndustry, Starfield była najlepiej sprzedającą się grą w Europie w tygodniu premiery, stając się najlepiej sprzedającą się nową własnością intelektualną (IP) roku i ogólnie piątą najlepiej sprzedającą się grą roku. Sprzedaż gier w Europie po premierze przekracza sprzedaż Final Fantasy 16 i Resident Evil 4, ale jest niższa niż sprzedaż Hogwarts Legacy, Diablo 4, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom i Star Wars Jedi: Survivor’s. Według GI Starfield wyprzedza Forza Horizon 5 studia Playground i jest największą premierą Xbox tej generacji w Europie.

Wycieczka do Układu Słonecznego Starfield

Recenzja Starfield przyznana przez IGN dała mu ocenę 7/10: „Starfield ma wiele przeszkód do pokonania, ale atrakcyjność jego rozległych zadań związanych z odgrywaniem ról i godnej szacunku walki sprawiają, że jego przyciąganiu grawitacyjnemu trudno się oprzeć”. » IGN ma także kilka przydatnych przewodników po Starfield, w tym najlepsze modyfikacje, cechy i tła, a także najlepszą budowę statków. Mamy również listę wszystkich identyfikatorów przedmiotów Starfield.

Znajdź Wesleya, redaktora wiadomości brytyjskich w IGN, na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem wesley_yinpoole@ign.com lub poufnie pod adresem wyp100@proton.me.

Źródło: www.ign.com