Starfield: Nowa majowa aktualizacja jest już dostępna w wersji beta na PC

Starfield: majowa aktualizacja

Główne ulepszenia

Majowa aktualizacja Starfield – ta, o której mówił Todd Howard z Bethesdy na początku tego tygodnia – jest już dostępna do testów beta na PC i zawiera obiecaną wcześniej przeróbkę mapy powierzchni, a także nowy tryb docelowy w 60 klatkach na sekundę na Xbox Series

Ulepszenia mapy powierzchni

Szczegółowe informacje o łatkach Bethesdy zaczynają się od kilku „dużych ulepszeń” tych nieznośnych map powierzchniowych – zmiany wyjaśniono w załączonym filmie deweloperów. Celem przeprojektowania jest wprowadzenie do map większej „użyteczności i szczegółowości”, w tym do miast poprawnie przedstawionych na mapach 3D zawierających ikony oznaczające interesujące miejsca. Dodatkowo, włączając skaner Starfield, ikony te są nakładane bezpośrednio na otoczenie, ułatwiając graczom odnalezienie określonej lokalizacji.

Szczegółowe opcje rozgrywki

Dodatkowo aktualizacja wprowadza rozszerzony zestaw szczegółowych opcji rozgrywki, dzięki którym gracze mogą konfigurować Starfield zgodnie ze swoimi preferencjami. Obejmuje to opcje oddzielnego dostosowywania obrażeń bojowych wroga i gracza, zwiększania lub zmniejszania wspomagania celowania, zmniejszania wagi amunicji, zwiększania lub zmniejszania skuteczności przedmiotów leczących, dostosowywania automatycznego zapisu i wiele więcej. Dodatkowo Bethesda wprowadza opcję trudności „Ekstremalny”, która plasuje się powyżej „Bardzo trudnego”.

Jeśli chodzi o dostosowywanie statków, gracze mogą teraz aktywować na swoich statkach tryb „dekorowania”. Działa to podobnie do trybu Outpost w Starfield, umożliwiając graczom umieszczanie obiektów, takich jak dywaniki, lampy, monitory ścienne i znaki ostrzegawcze, bezpośrednio w widoku pierwszoosobowym. Aby lepiej dostosować się do trybu „dekorowania”, Bethesda wprowadza nowe, uporządkowane kabiny do wykorzystania podczas budowy statków.

Wreszcie, inne nowe funkcje obejmują możliwość wyłączenia kamer dialogowych, poprawki interfejsu użytkownika dotyczące zarządzania ekwipunkiem i przedmiotami. Pełne informacje o łatce są dostępne na stronie Bethesdy, a aktualizacja – oficjalnie znana jako 1.11.33 – będzie dostępna dla wszystkich graczy po zakończeniu bety Steam.

Zapowiedź przyszłości Starfield

Podsumowując, Bethesda rzuciła okiem na przyszłość Starfield, rzucając okiem na planetarne pojazdy naziemne, które pojawią się w przyszłej aktualizacji. Na razie niewiele jest informacji na ten temat, ale są w drodze. Todd Howard przed premierą Starfielda wspomniał o braku pojazdów naziemnych, mówiąc, że była to przemyślana decyzja projektowa, która pozwoliła studiu „sprawić, że będzie to doświadczenie, w którym wiemy, jak szybko [les joueurs voient les choses]. »

Źródło: www.eurogamer.net