Starfield: nowa funkcja popularna wśród graczy

Starfield: nowa aktualizacja zachwyca graczy

Mile widziana aktualizacja

Od czasu udostępnienia najnowszej wersji beta Starfield na Steamie gracze byli podekscytowani nowymi funkcjami, w tym szczegółowymi mapami, możliwością dostosowywania wnętrz statków i nie tylko. Jednak jedna modyfikacja szczególnie przykuła uwagę: możliwość wyłączenia domyślnej kamery podczas dialogów.

Usuwanie domyślnej kamery podczas dialogów

Gry Bethesdy znane są ze sposobu, w jaki kamera szybko skupia się na twarzy NPC, gdy gracz inicjuje dialog. Każdy gracz Skyrim lub Fallout wie, że może to czasem prowadzić do zabawnych, a nawet niepokojących scen, w których NPC-e gapią się na ciebie bez końca. Podczas gdy Fallout 4 dystansował się, trzymając kamerę w tle podczas rozmów z NPC, Starfield powrócił do starej, charakterystycznej dla Bethesdy metody powiększania.

Pozytywna reakcja graczy

Po wydaniu Starfield modderzy postanowili wyłączyć kamerę dialogową, wymuszając w ten sposób widok z trzeciej osoby podczas ruchów gracza. Teraz Starfield oficjalnie oferuje graczom możliwość dezaktywacji tej kamery dialogowej, umożliwiając śledzenie scen z wybranej perspektywy.

Reakcja na tę funkcję była bardzo pozytywna, podobnie jak reakcja na nowe szczegółowe mapy. Chociaż aktualizacja Starfield nie będzie dostępna dla wszystkich aż do 15 maja, te ulepszenia jakości życia już zachęcają wielu graczy do powrotu do tego kosmicznego wszechświata.

Kolejne nowości od Starfield

Co więcej, majowa aktualizacja wreszcie oferuje opcję 60 klatek na sekundę dla Starfield na Xbox Series X, ale nie na Xbox Series S. Rozszerzenie Shattered Space planowane jest na jesień, najwyraźniej we wrześniu. Ponadto trwają prace nad pojazdami naziemnymi.

Podczas niedawnego wywiadu dyrektor ds. rozwoju Bethesdy, Todd Howard, skomentował mieszane przyjęcie Starfield, sugerując, że część krytyki wynikała z różnicy między tą grą a markami Fallout i Skyrim.

Źródło: www.ign.com