Stardew Valley 1.6: ujawniono wszystkie nowe funkcje, w tym słynne obietnice ConcernedApe

Stardew Valley: nadchodzi aktualizacja 1.6, która obiecuje wiele nowych funkcji

Nowe funkcje już wkrótce

Po ośmiu latach od oficjalnej premiery Stardew Valley pozostaje jedną z najpopularniejszych gier na rynku. Niezależnie od tego, czy poślubisz sąsiada, uprawiasz rośliny, czy pracujesz w kopalni, w tej grze każdy znajdzie coś dla siebie. Jej twórca, indywidualny programista ConcernedApe, przez lata aktualizował ją wieloma darmowymi łatkami, dodając tryb wieloosobowy, nowe typy farm i nie tylko. Jednak gdy zaczął pracować nad swoją nową grą, Haunted Chocolatier, aktualizacje Stardew dobiegły końca. To znaczy do dzisiaj.

Wersja 1.6 została ogłoszona prawie rok temu i obiecuje dodać kilka nowych funkcji, w tym czapki dla zwierząt i pożądaną kosę irydową. Oto zdjęcie niektórych aktualizacji zaplanowanych od września ubiegłego roku.

Małe aktualizacje, których nie można przeoczyć

W miarę zbliżania się premiery ConcernedApe drażnił się także z mniejszymi aktualizacjami, codziennie zostawiając małe notatki o łatkach na swoim koncie X. Łatka naprawi hitbox miecza skierowany w dół, zapewni, że zbiory będą równie szybkie podczas chodzenia od prawej do lewej, jak przy chodzeniu od lewej do prawej, a pikle, galaretki, soki i wina będą miały kolor pasujący do ich oryginalnych owoców lub warzyw. Wreszcie możesz pić majonez. Tak, dobrze przeczytałeś.

Inne aktualizacje przedstawiono na obrazach poniżej.

Optymalizacja i poprawa wrażeń z gry

Oprócz nowej zawartości firma ConcernedApe twierdzi, że chciała zaktualizować grę, aby modowanie było „łatwiejsze i potężniejsze”. W związku z tym niedawno ogłosił, że wiele istniejących modów zostało już zaktualizowanych do nowej wersji, chociaż zaleca najpierw wypróbowanie łatki bez modów. Dostępna będzie także opcja pozostawienia gry w wersji 1.5.6, jeśli nie chcesz żadnych zmian.

Aktualizacja 1.6 Stardew Valley zostanie wypuszczona dzisiaj później na PC, a aktualizacje na urządzenia mobilne i konsole pojawią się później.

Zamierzasz wrócić do Stardew Valley? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło: www.gameinformer.com