Stardew Valley 1.6: nowe rekordy graczy na Steamie

Nowa aktualizacja Stardew Valley 1.6 jest już dostępna na PC i już bije rekordy graczy na Steamie. Deweloper Eric „Concerned Ape” Barone uruchomił dzisiaj aktualizację, która po miesiącach oczekiwania wprowadza wiele nowych funkcji i dostosowań do ukochanej gry symulacyjnej rolnictwa. Według SteamDB to ważny moment dla fanów, ponieważ liczba graczy w Stardew Valley osiąga nowy rekord.

Nowe rekordy zawodników

Obecnie na samym Steamie zalogowanych jest ponad 136 000 graczy. Liczba ta szybko rośnie, przekraczając poprzedni rekord ze stycznia 2021 r., który wynosił 94 879. Warto również zauważyć, że Stardew Valley 1.6 jest dostępny na GOG, a Barone twierdzi, że aktualizacja wkrótce pojawi się w Game Pass.

Wyczekiwana aktualizacja 1.6

Wersja 1.6 Stardew Valley jest prawdopodobnie najbardziej oczekiwaną dotychczas wersją, a okres poprzedzający jej premierę jest tego dowodem. W ciągu ostatnich kilku tygodni Barone ekscytował fanów, stopniowo publikując fragmenty opisów aktualizacji. Ogłoszenia te obejmują zarówno fascynujące, jak i zabawne zmiany, w tym ulepszenia w zakresie gromadzenia zasobów i możliwości połykania majonezu (fuj). Pełne informacje o łatce są pełne innych interesujących zmian, wyjaśniających, dlaczego wielu graczy decyduje się ponownie zanurzyć w grze, nawet po raz pierwszy.

Stardew Valley jest dostępne na urządzeniach mobilnych oraz konsolach PlayStation, Switch i Xbox, jednak na tych platformach nie jest jeszcze dostępna aktualizacja do wersji 1.6. Barone nie ogłosił jeszcze daty premiery. Jeśli jesteś jednym z tysięcy graczy przygotowujących się dzisiaj do zmiany swojego wirtualnego życia, być może zechcesz najpierw zapoznać się z przemyśleniami programistów na temat modowania w wersji 1.6. Możesz także dowiedzieć się, jak gra będzie ewoluować w przyszłości.

Źródło: www.ign.com