Star Wars Outlaws: Ekscytująca przygoda złoczyńców – ekskluzywne szczegóły

Nowa era gier Star Wars

Kiedy w 1977 roku ukazała się premiera Gwiezdnych Wojen: Część IV – Nowa nadzieja – wówczas znanych po prostu jako Gwiezdne Wojny – zrewolucjonizowała ona kino. Imponująca skala, oszałamiające efekty wizualne i obsada ujmujących postaci sprawiły, że stała się ona natychmiastowym klasykiem i ugruntowała pozycję serii jako jednej z najważniejszych w swojej epoce. Jednak dopiero jego kontynuacja, „Imperium kontratakuje” z lat 80., pokazała, że ​​magnum opus twórcy George’a Lucasa było czymś więcej niż jednorazowym przypadkiem, ale że stworzył on wszechświat gotowy do ekspansji.

Podstawy bandytów z Gwiezdnych Wojen

Zaraz po najciemniejszym rozdziale Oryginalnej Trylogii, przez wielu uważanym za najważniejsze dzieło mediów Gwiezdnych Wojen i klasyczny film w porównaniu z drugimi rozdziałami dzisiejszych historii, wyobraźnię fanów poruszyło to, co może wydarzyć się dalej z Luke’iem Skywalker i jego załoga rebeliantów. W przestrzeni wszechświata pomiędzy „Imperium kontratakuje” a „Powrotem Jedi” z 1983 roku galaktyka znajduje się w delikatnym stanie. Imperium Galaktyczne jest u szczytu swej potęgi, a Sojusz Rebeliantów przegrupowuje się po wyczerpującej porażce. Jednak tam, gdzie jedni widzą beznadziejną sytuację, inni widzą szansę.

Kryminalny świat Star Wars Outlaws

To właśnie w tym okresie firma Massive Entertainment, twórca gier The Division, The Division 2 i Avatar: Frontiers of Pandora, postanowiła zrobić ze swojego złoczyńczego placu zabaw. Udaliśmy się do odległej galaktyki – Malmö w Szwecji – aby jako pierwsi zagrać w Star Wars Outlaws i porozmawiać z twórcami tej obiecującej kosmicznej przygody.

Na początku każdej rozmowy, którą prowadziłem z różnymi członkami zespołu deweloperskiego Star Wars Outlaws w Massive Entertainment, prosiłem ich, aby opowiedzieli mi swoją historię związaną z serią Star Wars. Raz za razem każdy programista promieniał, opowiadając o swoich wyprawach do kina w dzieciństwie, zużytych kasetach VHS i tym, jak Gwiezdne Wojny zmieniły ich życie.

Źródło: www.gameinformer.com