Star Wars Jedi: Battle Scars Powieść opowie historię między upadłym zakonem a ocalałymJeśli oczekiwanie na Star Wars Jedi: Survivor stało się zbyt trudne, Lucasfilm ogłosił, że nowa powieść zatytułowana Star Wars Jedi: Battle Scars pojawi się 7 marca 2023 roku i opowie historię osadzoną między pierwszą a nadchodzący sequel.

Jak wyszczególniono na StarWars.com, Star Wars Jedi: Battle Scars zostanie napisany przez Sama Maggsa i opublikowany przez Del Rey i „znajduje, że ocalały z Zakonu 66, Cal Kestis, kieruje załogą Mantis w przygodzie między uznanymi przez krytyków Star Wars Jedi: Upadły Zakon i bardzo wyczekiwane Star Wars Jedi: Survivor.”

Maggs nie jest obcy światu gier wideo, ponieważ pracowała nad Anthem, Ratchet & Clank: Rift Apart, Call of Duty: Vanguard i Tiny Tina’s Wonderlands. Była także częścią remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic, który podobno został wstrzymany na czas nieokreślony, ale zrezygnowała po około dziewięciu miesiącach.

Jeśli to ci nie wystarczy, 2 maja 2023 roku Dark Horse wyda The Art of Star Wars Jedi: Survivor. Ten zakulisowy wygląd będzie „kroniką rozwoju gry, zbieranie grafik koncepcyjnych i komentarzy twórców w powiększonej, pełnokolorowej twardej oprawie.”

Samo Star Wars Jedi: Survivor nie ma daty premiery, a Respawn mówi obecnie tylko, że kontynuacja pojawi się w 2023 roku. Chociaż te daty mogą wskazywać, że gra zostanie wydana między marcem a majem, harmonogram tworzenia gry stale się zmienia i wszystko może wydarzy się od teraz do tego czasu.

Star Wars Jedi: Survivor zostało oficjalnie ogłoszone na Star Wars Celebration 2022 i pokazało Cala Kestisa bez swoich sojuszników i prawdopodobnie jego miecza świetlnego, ponieważ wygląda na to, że wpadł w ręce Imperium. Ujawniono również, że Akcja Survivor toczy się pięć lat po Upadłym Zakonie.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź, jak Star Wars Jedi: Survivor odbiera z Fallen Order i wszystkich innych nadchodzących gier osadzonych w tej odległej galaktyce.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newsstips@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamKurs i dalej Skurcz.

Źródło : https://www.ign.com/articles/star-wars-jedi-battle-scars-novel-will-tell-a-story-between-fallen-order-and-survivor