Star Ocean: The Second Story R – remake, który składa hołd fanom i gatunkowi RPG

Star Ocean: The Second Story R – remake, który nadaje blasku serii RPG

Od czasu premiery na PlayStation w latach 90. Star Ocean: The Second Story stała się punktem odniesienia dla wielu fanów RPG. Dzięki połączeniu science fiction i klasycznej fantasy, systemowi walki akcji i syntetycznej muzyce gra podbiła serca graczy. Jednak seria Star Ocean, która rozpoczęła się na Super Famicom, była często spychana na bok z platform Nintendo. Oprócz spin-offu wydanego na Game Boy Color w 2001 roku i remastera na PSP, gry z tej serii pozostały dostępne wyłącznie na innych konsolach. Dlatego też zapowiedź Star Ocean: The Second Story R wywołała tak duży entuzjazm. Ten remake oryginalnej gry, który ukaże się 2 listopada 2023 roku, powstał z okazji 25-lecia gry w Japonii. Twórcy chcą przedstawić lub odkryć na nowo fanom to kultowe dzieło, jednocześnie czyniąc je bardziej dostępnym.

Morze gwiazd

Star Ocean: The Second Story to druga część serii, ale jest szczególnie lubiana ze względu na jakość i wciągającą historię. Ważne jest, aby poznać historię serii, aby zrozumieć, dlaczego ta gra jest tak ukochana przez fanów RPG. Star Ocean na Super Famicom była pierwszą grą wideo studia tri-Ace. Gra wyróżniała się rewolucyjną jak na tamte czasy grafiką i ścieżką dźwiękową. Niestety gra nigdy nie została wydana na Zachodzie. Aby oficjalnie odkryć początki serii, musieliśmy poczekać na remake na PSP.

Interakcje między postaciami bogate w konsekwencje

To, co sprawia, że ​​Star Ocean jest tak wyjątkowy w porównaniu do innych serii RPG, to sposób, w jaki radzi sobie z postaciami i interakcjami między nimi. „Akcje prywatne” to dodatkowe sceny, które pozwalają spędzić więcej czasu z postaciami wspierającymi w Twojej drużynie i rozwinąć relacje, które mogą mieć wpływ na wynik gry. W zależności od dokonanych wyborów i rekrutowanych postaci, możesz nie mieć określone postacie w swojej grze lub być może będziesz musiał je zrekrutować znacznie później. Perfekcjonistom może się to wydawać skomplikowane, ale sprawia, że ​​wybory i działania gracza są ważne i zachęcają do wielokrotnych przejść. Star Ocean: The Second Story na PlayStation wprowadziło także rozbudowany system tworzenia przedmiotów, niezbędny do postępów w grze.Dodatkowo do wyboru miałeś dwóch bohaterów: Claude’a C. Kenny’ego, chorążego Federacji Pangalaktycznej i syna bohaterka pierwszej części gry oraz Rena Lanford, młoda dziewczyna zamieszkująca słabo rozwiniętą planetę Expel.

Remake, który honoruje początki

Star Ocean: The Second Story R to znacznie więcej niż tylko port remake’u Star Ocean: Second Evolution na PSP. Zachowuje esencję oryginału, oferując jednocześnie nowoczesne ulepszenia grafiki i rozgrywki. Walka nadal jest dynamiczna, jednak spotkania z wrogami nie są już przypadkowe i pojawiają się bezpośrednio na mapie świata. Od strony wizualnej gra umiejętnie łączy grafikę pixel-art z oprawą 3D, tworząc niepowtarzalną estetykę. Studio deweloperskie Gemdrops wzięło pod uwagę różne oczekiwania graczy JRPG, aby stworzyć doświadczenie, które spodoba się każdemu. Reżyser i producent gry, Yuichiro Kitao, wyjaśnia, że ​​starali się wykorzystać najlepsze cechy różnych podgatunków RPG, zarówno walki w czasie rzeczywistym, jak i turowej. Dla Kitao termin JRPG nie ogranicza się do jednego rodzaju gry, ale obejmuje wiele różnych elementów. Doświadczenie z innymi tytułami RPG pozwoliło mu zrozumieć, jak podejść do remake’u Star Ocean: The Second Story i stworzyć grę, która szanuje gatunek, korzystając jednocześnie z wiedzy zdobytej przez lata.

Obiecujące demo

Wersja demonstracyjna Star Ocean: The Second Story R, ​​dostępna wkrótce po premierze Nintendo Direct we wrześniu 2023 r., to obiecujący przedsmak tego, co nadejdzie w pełnej wersji gry. Jeśli grałeś już w wersję na PlayStation, od razu poczujesz się komfortowo w nowej wersji, zauważając drobne zmiany i szczegóły, które sprawiają, że wrażenia są jeszcze lepsze. Walka jest płynna, a grafika wspaniała, zwłaszcza na Nintendo Switch OLED. Praca wykonana przez zespół programistów jest wyraźnie widoczna i stanowi świadectwo pasji, jaką włożyli w ten remake.

Rozwinięta walka

Walka w Star Ocean: The Second Story R nie różni się zbytnio od tej z wersji na PlayStation, ani nawet od tej z Star Ocean: First Departure R. Jest to system akcji…

Źródło: www.nintendolife.com