Square Enix — szczegóły Nowy tryb oparty na zadaniach dla końcowej linii Theathrythm


Zdjęcie: Square Enix

Jedną z największych niespodzianek wrześniowego Nintendo Direct był powrót na konsole serii Theatrhythm od Square Enix! Theatrhythm Final Bar Line pojawi się na Switchu 16 lutego 2023 roku, a firma udostępniła teraz na swoim blogu kilka szczegółów dotyczących rozgrywki, a także zaprezentowała zupełnie nowy tryb gry — Zadania serii.

Zadania serii to najlepszy sposób na odblokowanie piosenek i grywalnych postaci w grze i, jak sama nazwa wskazuje, pozwolą ci zagrać utwory z wielu gier w Final Fantasy seriale i „dawne tytuły”. Są 29 różnych tytułów do przejścia i będziesz musiał wykonać szereg zadań.

Nie będzie to prosty przypadek pokonania każdej piosenki i przechodzenia przez mapę gry — i doceniamy, że Square Enix wybrał tutaj Final Fantasy VI — ale każda piosenka będzie miała inny cel, taki jak „Pokonaj 10 bomb” lub przetrwaj etap z pewną ilością zdrowia. Za każdym razem, gdy usuniesz utwór, odblokujesz go w standardowym trybie Music Stages, a jeśli odblokujesz nowy tytuł, odblokujesz również wszystkie powiązane postacie.

Końcowa linia taktowa teatru 2
Zdjęcie: Square Enix

Innym trybem, nowym przynajmniej dla zachodnich odbiorców, jest Endless World. Pojawiający się po raz pierwszy w japońskim Theathrhythm Dragon Quest, Endless World jest odblokowywany po ukończeniu specjalnego tytułu i jest zasadniczo ciągłą grą „graj ​​w muzykę, módl się, abyś nie zawiódł”. Piosenki są wybierane losowo, a trudność stopniowo wzrasta. Musisz zagrać każdą piosenkę i po drodze wykonać różne zadania. A jeśli trzy razy ci się nie uda, gra jest skończona.

Powraca także tryb wieloosobowy online, a dzięki Multi Battle będziesz mógł zmierzyć się z innymi. Stwórz własny pokój lub dołącz do pokoju innej osoby — albo skonfiguruj pokój chroniony hasłem, aby grać ze znajomymi. Im więcej udanych trafień otrzymasz, tym szybciej wypełni się wskaźnik Burst Gauge, który następnie wyzwoli specjalny atak, aby przeszkodzić twoim przeciwnikom. Może pojawić się Fat Chocobo, Moogle Dance może utrudnić Trigger Marks i notatki, a Points Freeze powstrzyma rywali przed zdobywaniem punktów, chyba że są idealni na boisku.

Jest mnóstwo powracających funkcji, które pojawią się na Final Bar Line w lutym — wszystkie poprzednie sceny muzyczne (Battle Music Stages, Field Music Stages i Event Music Stages) powracają, podobnie jak CollectaCards, Muzeum i wiele powracających piosenek .

Końcowa linia taktowa teatru 3
Zdjęcie: Square Enix

Poprzednia gra teatralna, Karnawał gwiazd, była grą zręcznościową, która nigdy nie trafiła na konsole. Przed Final Bar Line, ostatnią próbą Theatrhythm, jaką dostaliśmy, był Curtain Call na 3DS. Tak więc, biorąc pod uwagę siedmioletnią przerwę, jest mnóstwo nowej muzyki do wykorzystania. Piosenki z Final Fantasy VII Remake, wiele utworów z rozszerzenia Final Fantasy XIV, Prowadzący zapisyoraz Mobiuswśród wielu innych gier, aranżacji i nowych piosenek.

Podczas gdy podstawowa gra będzie miała aż 385 piosenek, to dopiero początek. Cyfrowa edycja Deluxe oferuje 27 dodatkowych utworów oraz przepustkę sezonową 1, co daje w sumie 442. Albo jest też cyfrowa edycja premium premium, która obejmuje łącznie do 502. Wszystkie przepustki sezonowe składają się z pakietów utworów z innych Square Gry Enix, w tym NieR:Automata i Replicant/Gestalt, seria SaGa, Live A Live i The World Ends With You.

Sprawdź wszystkie swoje opcje w sklepie Nintendo eShop lub aby uzyskać więcej informacji na temat gry, zapoznaj się z najnowszym wpisem na blogu Square Enix.

Czy jesteś gotowy na apel kurtynowy 16 lutego na Final Bar Line? Obserwuj nas (i komentarze!) i podziel się swoimi przemyśleniami.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/10/square-enix-details-new-quest-based-mode-for-theatrhythm-final-bar-line