Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedaje się świetnie!

CD Projekt Red sprzedaje ponad 50 milionów egzemplarzy Wiedźmina 3: Dziki Gon

CD Projekt Red ujawnił, że Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie. To wspaniałe osiągnięcie dla jednej z najbardziej popularnych gier RPG w historii.

Co więcej, CD Projekt Red potwierdził również, że seria jako całość przekroczyła 75 milionów sprzedanych egzemplarzy. Obejmuje to Wiedźmina z 2007 r., Wiedźmina 2: Zabójców królów z 2011 r. oraz Wiedźmina 3: Dziki Gon z 2015 r.

CD Projekt Red pracuje obecnie nad kilkoma grami z serii Wiedźmin, w tym nad Projektem Polaris, który prawdopodobnie jest Wiedźminem 4. Prawdopodobnie zostanie wydany najwcześniej w 2025 roku, ponieważ dopiero w marcu 2022 roku wszedł do fazy przedprodukcyjnej. Pracuje także nad remake’iem pierwszego Wiedźmina i potwierdziło, że będzie miał otwarty świat.

Twórca The Flame in the Flood, Molasses Flood, pracuje również nad osobną grą z serii o nazwie Project Sirius. Jednak jego rozwój został niedawno zresetowany i ma nową strukturę dla wielu graczy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się po raz pierwszy w 2015 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X|S zostały niedawno wprowadzone na rynek w grudniu 2022 r.

„Nawet jeśli fabuła nie jest strasznie interesująca, wiele postaci, które odgrywają w niej rolę, jest, a wraz z doskonałą walką i rozgrywką RPG wynoszą Wiedźmina 3 do samolotu mieszka kilka innych gier RPG” – recenzja IGN

To nie jest koniec dla Wiedźmina. CD Projekt Red nadal pracuje nad serią i z pewnością zaskoczy nas w przyszłości.

Źródło:

https://www.ign.com/articles/the-witcher-3-sales-officially-cross-50-million.