Sprzedaż Sony PS5 może przyspieszyć i osiągnąć rekordowy cel

Sprzedaż PlayStation 5 firmy Sony może przyspieszyć, by osiągnąć rekordowy cel wyznaczony na ten rok finansowy. W ciągu trzech miesięcy czerwca Sony sprzedało 3,3 miliona PS5, znacznie więcej niż 2,4 miliona sprzedanych w tym samym okresie ubiegłego roku, ale poniżej oczekiwań. Celem wyznaczonym przez Sony jest sprzedaż 25 milionów PS5 w tym roku finansowym, co byłoby rekordem dla konsoli PlayStation. Od wejścia do sprzedaży w listopadzie 2020 r. PS5 sprzedało się w 40 milionach egzemplarzy, czyli nieco mniej niż PlayStation 4.

Reuters poinformował, że Sony planuje promocje, które pomogą zwiększyć sprzedaż. „Wierzymy, że mamy wiele okazji do nadrobienia zaległości” — powiedział prezes Sony, Hiroki Totoki.

Tymczasem dział PlayStation nadal notuje dobre wyniki finansowe. Sprzedaż w okresie trzech miesięcy wzrosła o 28% do 771,9 miliarda jenów (5,3 miliarda USD) dzięki wyższej sprzedaży gier innych firm, w tym dodatkowej zawartości, zwiększonej sprzedaży sprzętu i znacznemu wpływowi kursów walut. Jednak zysk operacyjny spadł o 7% do 49,2 mld jenów (343 mln USD), głównie z powodu wyższych kosztów związanych z przejęciem przez Sony 3,6 mld dolarów od Bungie, twórcy Destiny.

Prognoza sprzedaży PlayStation na bieżący rok finansowy

Patrząc w przyszłość na resztę bieżącego roku finansowego, Sony skorygowało swoją prognozę sprzedaży PlayStation w górę o 7% do 4,1 biliona jenów (29,1 miliarda USD), chociaż prognoza zysku operacyjnego pozostaje niezmieniona z powodu „pogorszenia rentowności” sprzętu PS5, „głównie ze względu na zmiany w promocjach według geografii oraz w mieszance kanałów sprzedaży”.

Odnosi się to do różnych tymczasowych obniżek cen PS5, w tym zniżki w tym miesiącu, która spadła do co najmniej 449,99 USD w USA, 399,99 GBP w Wielkiej Brytanii i 459,99 EUR w Niemczech. Sony wspomina również o „wpływie zmian dat premiery niektórych wewnętrznych gier”, co może odnosić się do opóźnienia projektu wieloosobowego Naughty Dog The Last of Us.

PlayStation otrzyma znaczny wzrost wraz z wyczekiwaną premierą Insomniac’s Spider-Man 2, która odbędzie się 20 października.

Źródło: www.ign.com