Sprzedaż Sonic Superstars rozczarowuje Segę, biorąc pod uwagę jej wyniki finansowe.

Katastrofa finansowa Sonic Superstars według Segi

Sega opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał roku fiskalnego 2024, które nie przedstawiają zbyt zachęcającego obrazu dla firmy, ponieważ donoszą o „słabej” sprzedaży tytułów premium, w tym Sonic Superstars (dzięki IGN).

W swoim zawiadomieniu o rewizji wytycznych dotyczących wyników operacyjnych firma stwierdza: „W obszarze konsumenckim, mimo że w trzecim kwartale wypuściliśmy kilka nowych tytułów, w tym Sonic Superstars, Endless Dungeon i Total War: Pharaoh, sprzedaż w okresie świątecznym była słaba okres sprzedaży. »

Jeśli chodzi konkretnie o Sonic Superstars, Sega zauważyła wcześniej, że chociaż początkowa sprzedaż była niższa niż oczekiwano, zamierzała znacznie zwiększyć marketing gry w listopadzie i grudniu, bo wtedy gry Sonic sprzedają się lepiej.

Oczywiście nie wszystko poszło tak, jak chciała Sega. Tylko spekulujemy, ale być może – tylko może – wypuścimy grę mniej więcej w tym samym czasie, co Super Mario Bros. Wonder nie wyświadczył Sonic Superstars zbyt wielu przysług.

W swoim kompleksowym raporcie finansowym Sega częściowo wyjaśnia swoją powolną sprzedaż stwierdzeniem: „Jeśli chodzi o branżę treści rozrywkowych, w obszarze konsumenckim, ekspansja rynku, głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych, osiągnęła plateau ze względu na pogorszenie się środowisko gospodarcze spowodowane inflacją i innymi czynnikami. Ponadto koszty tworzenia gier stale rosną i istnieje pilna potrzeba reagowania na te zmiany w środowisku biznesowym. »

Pozytywem jest jednak to, że maszyny Pachislot i Pachinko wydają się radzić sobie całkiem nieźle, a Sega zmienia prognozę sprzedaży jednostkowej ze 178 000 do 179 000. Nie jest to zbyt duży wzrost, ale liczby wciąż rosną.

Co sądzisz o występie Sonic Superstars?

Zostaw komentarz ze swoimi przemyśleniami poniżej.

Źródło: www.nintendolife.com