Sprzedaż Nintendo Switch osiągnęła rekordowy poziom w pierwszej połowie roku podatkowego.

Ocena finansowa i sukces komercyjny Nintendo w 2024 r.: rekordowa sprzedaż i obiecujące perspektywy

Rekordowa sprzedaż Nintendo w pierwszej połowie roku budżetowego 2024

Nintendo opublikowało właśnie swoje wyniki finansowe za drugi kwartał roku fiskalnego 2024 i są one szczególnie pozytywne. Oprócz imponujących wyników sprzedaży gier takich jak Tears of the Kingdom, Pikmin 4 i konsola Switch, raport ujawnia, że ​​sprzedaż Nintendo w pierwszej połowie roku podatkowego była „najwyższa od premiery Nintendo Switch”.

Sprzedaż ta obejmuje zarówno sprzęt, oprogramowanie, jak i inne przychody związane z „własnością intelektualną urządzeń mobilnych”, np. filmem Super Mario Bros., aplikacjami itp. Sprzedaż Nintendo osiągnęła 796,2 miliarda jenów w pierwszej połowie bieżącego roku podatkowego, przewyższając wszystkie wyniki sprzedaży osiągnięte w pierwszej połowie od premiery Switcha siedem lat temu.

Dla porównania, najbardziej dochodową pierwszą połową Nintendo od premiery Switcha był rok finansowy 2021, ze sprzedażą na poziomie 769,5 miliarda jenów (co było już wyjątkowe, biorąc pod uwagę wzrost sprzedaży Switcha podczas globalnej pandemii).

Film Super Mario Bros. z pewnością znacząco przyczynił się do imponującej sprzedaży osiągniętej w pierwszej połowie bieżącego roku obrotowego. Nintendo w szczególności przytacza film Illumination i „znaczną deprecjację jena” jako przyczyny rekordowej sprzedaży w ciągu sześciu miesięcy.

Obiecujące perspektywy na rok 2024

Warto zaznaczyć, że nowy rekord Nintendo dotyczy wyłącznie wyników sprzedaży osiągniętych w pierwszej połowie roku. W przeszłości firma odnotowywała lepsze wyniki za sześć miesięcy (np. za trzeci i czwarty kwartał roku fiskalnego 2021, kiedy sprzedaż netto osiągnęła 989,4 miliarda jenów), a często zdarza się, że ostatnie kwartały osiągają lepsze wyniki niż dwa pierwsze dzięki zwiększonym wydatkom w okresie świątecznym pora roku.

Wraz z planowaną premierą filmu Super Mario Bros., Tears of the Kingdom i Mario Wonder oraz ciągłym sukcesem konsoli Switch, ciekawie będzie zobaczyć, jak rok finansowy 2024 wypada na tle poprzednich rekordów Nintendo.

Czy to będzie najlepszy rok dla Nintendo?

Co myślisz ? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Niezależnie od tego, czy mowa o grach wideo, czy o superbohaterach, Jim nie ukrywa swoich pasji. Zwykle można go spotkać grającego ponownie w grę Zelda, zamiast ograniczać stos gier do ukończenia. Jest wielkim fanem wszystkiego, co fantastyczne i uwielbia o tym dyskutować.

Źródło: www.nintendolife.com