Sprawdź wszystkie nowe bronie i przedmioty w Fortnite Rozdział 5 Sezon 1

Fortnite Rozdział 5 Sezon 1: Nadszedł zupełnie nowy arsenał

W tym nowym świecie Fortnite Rozdział 5 Sezon 1 jest niesamowita ilość nowej broni do odkrycia, nie wspominając o różnorodnych nowych przedmiotach i wyrzutniach. Dostępny jest nawet nowy przedmiot do przemierzania, którego gracze oczekują od premiery każdego sezonu, odkąd Fortnite wprowadziło fajne przedmioty, takie jak sieciowe strzelanki Spider-Mana i Ripple Hammer. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowych broniach dostępnych w tym sezonie w Fortnite Rozdział 5 Sezon 1.

Nowa broń w Fortnite Rozdział 5 Sezon 1

Epic lubi całkowicie zmieniać wszystko, jeśli chodzi o nowe rozdziały, i z pewnością tak jest w przypadku łupów z Rozdziału 5. W sumie ujawniono 11 nowych broni na rozpoczęcie nowego sezonu i nowy rozdział, a jeśli poprzednie pory roku są jakąkolwiek wskazówką, powinniśmy spodziewać się kolejnych w trakcie sezonu.

Na początek oto lista nowych broni:

– Strzelba z pompą młotkową
– Nemezis AR
–Napastnik AR
– Piorunowy pistolet maszynowy
– Hyper SMG
– Karabin snajperski Żniwiarza
– Pistolet Rangera

Inne nowe bronie i przedmioty

Ale sama broń nigdy nie opowiada całej historii nowego sezonu Fortnite. Być może najbardziej ekscytujący ze wszystkiego jest Ostrze Chwytaka, nowy przedmiot do przemierzania, który może również służyć jako broń ofensywna.

Grapple Blade zachowuje się jak przekładnie ODM z crossovera Attack on Titan. Dzięki niemu możesz zaczepić się o twardą powierzchnię, a następnie szybko się zamachnąć, co przydaje się nie tylko do szybkiego poruszania się jak Rękawica Chwytaka, ale także do zadawania obrażeń w walce na krótki dystans jak Ostrze Kinetyczne. Ostrze Chwytaka znajdziesz w kroplach na całej wyspie, może być też wersja mityczna. Dziś sami będziemy tego szukać.

Kolejną nowością jest Tarcza Balistyczna, która działa w Fortnite tak samo, jak w grach takich jak Rainbow Six Siege czy Call of Duty. Mając wyposażoną tarczę, będziesz miał przed sobą solidną ochronę, której nie można zniszczyć – chociaż jeśli otrzyma wystarczające obrażenia w krótkim odstępie czasu, na chwilę ją upuścisz. Dzięki temu pistoletowi będziesz mógł strzelać tylko przez tarczę, więc musisz rozważyć kompromis między ochroną a siłą ognia.

Nowy przedmiot wyrzutni, Cluster Clingers, pojawia się również wraz z rozdziałem 5. Pomyśl o lepkim owocu granatu; możesz przyczepić go do powierzchni, rzucając, a następnie obserwować, jak eksploduje w kilku mniejszych eksplozjach.

Modyfikacje broni

Jak wcześniej ogłoszono, w nowym sezonie pojawią się także modyfikacje broni. Działa to zarówno jako funkcja dostosowywania dla gracza, jak i można je znaleźć obficie na pustyni. Dzieje się tak, ponieważ prawie każda broń w grze jest teraz wyposażona w wiele modów, ale aby zbudować dokładnie wybraną broń, będziesz chciał śledzić „ławki modów”, takie jak „ławki ulepszeń”, po całej wyspie.

Niektóre modyfikacje mogą zwiększyć pojemność magazynka, zmniejszyć odrzut lub wprowadzić inne ulepszenia. Należy pamiętać, że nie każdy mod będzie działał z każdą bronią, a broni sprzedawanej przez NPC-ów na całej wyspie oraz tej znajdującej się w automatach nie można modyfikować.

W zależności od rzadkości twojej broni, oto, czego możesz się spodziewać pod względem dostępnych miejsc na mody:

– Niepospolita broń (zielona) – mod
– Rzadka broń (niebieska) – dwa mody
– Epicka broń (fioletowa) – trzy mody
– Legendarna broń (pomarańczowa) – cztery mody

Źródło: www.gamespot.com