Sprawdź najlepszego kreatora postaci Dragon Age: The Veilguard

Niezrównany edytor postaci w Dragon Age: The Veilguard

Gdy BioWare przygotowywało się do pokazania mi projektanta postaci Dragon Age: The Veilguard w swoich biurach w Edmonton w Kanadzie, spodziewałem się czegoś solidnego – jest rok 2024, projektanci postaci usunęli to z drogi, a Bioware ma bogatą historię, jeśli chodzi o dostosowywanie. Wbrew moim oczekiwaniom nie byłem przygotowany na bogactwo kreatora postaci w Veilguard. Na tyle bogaty, że BioWare wykorzystał go do stworzenia większości NPC w grze, z wyjątkiem głównych bohaterów, takich jak towarzysze. Odkładając na bok hiperbolę, jest to niezwykle bogaty system tworzenia i nie mogę się doczekać, aż zobaczę niemal identyczne repliki celebrytów i potworów stworzonych przez graczy, które bardziej pasowałyby do horroru.

Kreatywność spełniająca oczekiwania

Ale jestem też podekscytowany reakcją społeczności na najlepszego projektanta postaci w serii Dragon Age. U podstaw tego leży inkluzywność, wyjaśnia dyrektor gry Veilguard Corinne Busche, po czym pozwoliła mi poprowadzić ją w procesie tworzenia własnej postaci.

Szeroka personalizacja

Jak zwykle do wyboru są cztery rasy: Elfy, Qunari, Ludzie i Krasnoludy. Po wybraniu Qunari Busche przegląda różne ustawienia wstępne, wyjaśniając, że gra pozwala sprawdzić bardziej szczegółowy wygląd każdego z nich i wybrać zaimki takie jak ona, on lub oni niezależnie od płci, wybrać różne typy budowy ciała i wiele więcej.

Mamy możliwość szczegółowego dostosowania głowy i ciała do 40 różnych karnacji, w tym gładkich, szorstkich, młodzieńczych i plamistych odcieni skóry, odcieni skóry od chłodnych, przez neutralne do ciepłych, odcieni dla tych odcieni skóry, a nawet melaniny suwak, pokazujący zaangażowanie BioWare w autentyczne reprezentowanie wszystkich typów ludzi.

Personalizacja obejmuje nawet uszy, gdzie możesz dostosować asymetrię, głębokość, obrót, rozmiar płatka ucha, a nawet dodać kalafiorowe uszy do swojej postaci.

Imponujące opcje włosów

Jednak to, co robi największe wrażenie, to oferowane opcje włosów; jest ich mnóstwo i jako osoba posiadająca długie włosy jestem szczególnie podekscytowana zabawnymi wyborami, jakie mogę podejmować.

Po dostosowaniu tego wszystkiego i wybraniu typu i materiału rogu naszego qunari (spośród ponad 40 opcji), nadszedł czas, aby wybrać klasę spośród Łotrzyka, Maga i Wojownika.

„Rook jest tam, ponieważ tak zdecydował, a to świadczy o typie charakteru, jaki zbudowaliśmy” – dodaje Busche.

Gotowi do rozpoczęcia podróży naszej Wieży wybieramy imię i nazwisko oraz jeden z czterech proponowanych głosów. Nie martw się zbytnio o zablokowanie kreacji postaci przed rozpoczęciem gry – Lustro Transformacji, znajdujące się w głównym centrum Veilguard, pozwala ci zmienić swój wygląd fizyczny w dowolnym momencie.

„Rook awansuje dzięki swoim umiejętnościom, a nie dzięki magicznemu MacGuffinowi” – ​​mówi Michael Gamble, główny producent BioWare i producent wykonawczy Mass Effect.

Źródło: www.gameinformer.com