Splitgate uruchamia się w wersji 1.0, ale rozwój funkcji przestanie koncentrować się na nowym projekcie


Fani Splitgate, wieloosobowej strzelanki sci-fi z portalami, otrzymali dziś kilka słodko-gorzkich wiadomości. Deweloper 1047 Games ogłosił, że w końcu wyprowadza grę z długiej wersji beta i uruchamia ją w 1.0 w przyszłym miesiącu. Ujawniono także plany stworzenia kolejnego tytułu w uniwersum Splitgate. Ale aby ułatwić pracę nad kolejnym projektem, zaprzestanie rozwoju funkcji Splitgate.

1047 wyjaśnia w komunikacie prasowym, że pracuje nad nową strzelanką w Unreal Engine 5 osadzoną w świecie Splitgate, co oznacza, że ​​będzie zawierała również portale. Poza tym nie ma więcej szczegółów, ale będzie to pełnoetatowy projekt zespołu.

W związku z tym 1047 uruchomi Splitgate w wersji beta 15 września, ale po tym odejdzie od tworzenia treści. Zespół zapewnia jednak fanów, że Splitgate pozostanie online. Premiera gry rozpocznie nowy sezon, który obejmuje nowy, darmowy karnet bitewny z nieskończoną liczbą poziomów oraz nowymi postaciami, skórkami i innymi gadżetami. Cotygodniowe polecane playlisty Splitgate i dropy przedmiotów będą kontynuowane, a zespół nadal będzie pracował nad mniejszymi poprawkami i aktualizacjami.

Pełne oświadczenie 1047 można przeczytać poniżej (kliknij, aby powiększyć):

Splitgate wystartował w wersji beta na PC w 2019 roku, ale gra naprawdę zapaliła się, gdy jej konsolowa beta rozpoczęła się w 2021 roku. Gra stała się tak popularna na PlayStation i Xboksie, że serwery regularnie się zapychałdo tego stopnia, że ​​1047 zdecydowało się odłożyć pełną premierę i utrzymać grę w nieskończona beta skoncentrować się na dalszej stabilizacji infrastruktury internetowej, ponieważ projekt nadal otrzymywał coraz większe fundusze. Sezon 0 rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku, dodając nową mapę, tryb gry i inne funkcje.Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/09/02/splitgate-launching-in-10-but-feature-development-will-cease-to-focus-on-new-project