Kompozytor Ryo Nagamatsu opuszcza Nintendo po 17 latach | Wiadomości branżowe

Kompozytor Ryo Nagamatsu opuszcza Nintendo po 17 latach

Ryo Nagamatsu, wieloletni kompozytor w Nintendo, ogłosił na Twitterze, że opuszcza firmę po 17 latach, aby „pracować trochę szerzej”. Nagamatsu jest znany ze swojej pracy nad takimi grami jak The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, Mario Kart 8, Splatoon 2, Splatoon 3 oraz remake Link’s Awakening na Switch.

Kompozytor podzielił się tym, że chce „pomóc tym, którzy potrzebują mojej pomocy i pomóc branży”. Nagamatsu odszedł z firmy w dobrych stosunkach.

Nagamatsu dołączył do Nintendo w 2006 roku, a jego pierwszym osiągnięciem było Wii Music. Jego dorobek jest rozległy na całym Nintendo, z niesamowitym motywem „Melty Monster Galaxy” w Super Mario Galaxy 2 i różnymi kompozycjami C-Side w Splatoon 3 to tylko kilka z najważniejszych momentów w jego karierze.

Jesteśmy pewni, że ponownie zobaczymy Nagamatsu w branży i miejmy nadzieję, że pomożemy w kolejnym wydaniu Nintendo w przyszłości. Do tego czasu chcemy podziękować Nagamatsu za lata niesamowitej muzyki i życzyć mu samych sukcesów i szczęścia na świecie!

Ulubiony utwór Ryo Nagamatsu

Jaki jest twój ulubiony utwór Ryo Nagamatsu? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Źródło: NintendoLife.