Spider-Man 2 będzie ciemniejszy niż dwie ostatnie gry Spidey od InsomniacMarvel powiedział, że Insomniac Spider-Man 2 zaprezentuje fanom „ciemniejszą” kontynuację poprzednich dwóch części, porównując ton gry do The Empire Strikes Back.

Przemawiając w ostatnim odcinku podcastu This Week in Marvel, wiceprezes ds. kreatywnych Marvel Entertainment Bill Rosemann dał fanom krótki wgląd w to, czego mogą oczekiwać od Spider-Mana 2.

„Jeśli pierwszą grą Spider-Mana były Gwiezdne Wojny, Spider-Man 2 jest czymś w rodzaju naszego Imperium” – powiedział Rosemann. – Robi się trochę ciemniej. Pierwsza przygoda ze Spideyem w Insomniac dobrze sprawdziła się, gdy fani zainteresowali się Peterem Parkerem, odkrywając elementy tajnej tożsamości superbohatera i relacji bez zbytniego zbytniego pochylania się nad niektórymi bardziej ponurymi fabułami Spideya.

Podobnie, wydanie studia Spider-Man: Miles Morales dało fanom opowieść o nastoletnim Milesie, który ustanowił siebie i znalazł swój rytm jako superbohater, podczas gdy Peter Parker był poza kadrem, biorąc coroczny urlop.

Nie oznacza to, że żadna z postaci nie ma do czynienia z ciemniejszymi elementami w swoich fabułach, ale z pewnością Insomniac ma teraz miejsce na dalsze eksploracje, gdy obie postacie się ugruntowały. Ze zwiastuna pokazanego podczas ujawnienia Spider-Mana 2 przez Insomniac podczas tegorocznej wystawy PlayStation Showcase wiemy, że w sequelu Peter i Miles połączą siły, by zmierzyć się ze znanym symbiontem złoczyńcą, Venomem.

Jako złoczyńca Marvela, apetyt Venoma na zniszczenie i agresję dobrze nadaje się do mroczniejszej fabuły w Spider-Man 2. Podczas gdy Venom nie zawsze jest przedstawiany jako naprawdę zły, tak jak w ostatnich filmowych adaptacjach postaci Toma Hardy’ego, symbiont forma życia z pewnością ma potencjał, aby stworzyć znacznie bardziej złowrogą, w pełni rozwiniętą kontynuację.

W innym miejscu wywiadu Rosemann pozostał stosunkowo małomówny, mówiąc o nadchodzącej grze Insomniac Wolverine, która została również pokazana w krótkim zwiastunie zwiastuna podczas tegorocznej wystawy PlayStation. „W końcu ujawnimy, kiedy Wolverine ma wystartować” – powiedział Rosemann. „Aby uzyskać więcej informacji, wróć i przestudiuj te zwiastuny – są pełne szczegółów i jajek wielkanocnych”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Spider-Mana 2, zapoznaj się z naszym zestawieniem zwiastuna gry, w którym badamy, jacy złoczyńcy mogą pojawić się w uniwersum Marvela Insomniac i jak Venom może pojawić się w nadchodzącym sequelu. Ewentualnie, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego, dlaczego gra nie zostanie wydana do 2023 roku, zapoznaj się z tym artykułem, w którym aktor głosowy Venom, Tony Todd, mówi trochę więcej o skali Spider-Mana 2.

Jared Moore jest niezależnym pisarzem dla IGN. Możesz śledzić go dalej Świergot.

Source : https://www.ign.com/articles/spider-man-2-darker-empire-strikes-back-insomniac