Sony usuwa znacznik 8K z pudełek PlayStation 5

Najnowsza aktualizacja pudełek Sony PlayStation 5 wydaje się przez wielu niezauważona. Tak naprawdę etykieta 8K zniknęła z opakowania konsoli, co podkreślało ją od czasu jej premiery. Odtąd nowe pudełka PS5 wspominają tylko o rozdzielczości 4K/120 kl./s i HDR, nie wspominając o możliwości urządzenia do zarządzania 8K.

Rozczarowanie dla entuzjastów wysokiej rozdzielczości

Decyzję tę zauważył John Linneman z Digital Foundry, który udostępnił tę informację w sieciach społecznościowych. To zniknięcie oznaczenia 8K na pudełkach PS5 może niektórych zaskoczyć, zwłaszcza fanów wysokiej rozdzielczości. Prawdą jest jednak, że brak treści kompatybilnych z 8K w grach wideo, poza kilkoma wyjątkami, takimi jak The Touryst, sprawił, że wzmianka ta stała się nieco zbędna.

Rzeczywiście, od premiery PlayStation 5 w 2020 roku tytuły 8K stały się rzadkością. Ponadto telewizory 8K nie są jeszcze powszechnie dostępne, co sprawia, że ​​dla producentów konsol mają one niższy priorytet.

Trend podzielany przez Microsoft

Warto zauważyć, że Sony nie było jedynym, które podkreśliło kompatybilność swojej konsoli z 8K w 2020 roku. Rzeczywiście Microsoft podkreślił również wsparcie dla tej rozdzielczości w Xbox Series X. Jednak Phil Spencer, szef marki Xbox, podkreślił, że 8K to technologia „aspiracyjna” i że wciąż „daleko nam do zobaczenia standardowego 8K w grach wideo”.

Najlepsze gry na PS5

Czekając na potencjalną ewolucję w kierunku 8K, gracze nadal mogą cieszyć się najlepszymi obecnie grami na PlayStation 5. IGN oferuje listę 25 gier, które trzeba mieć na PS5, regularnie aktualizowaną o najnowsze nowości z katalogu konsoli.

Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości wyświetlania obrazu w rozdzielczości 8K na PS5, zapoznaj się z naszą szczegółową analizą tego, co to faktycznie oznacza dla gier wideo. W celu uzyskania informacji lub sugestii dotyczących artykułów prosimy o kontakt pod adresem: newstips@ign.com.

Źródło: www.ign.com