Sony usuwa wzmiankę o obsłudze 8K z opakowania PlayStation 5.

Dzisiaj porozmawiamy o usunięciu z opakowania konsoli obsługi 8K dla PlayStation 5.

Usunięto wzmiankę o obsłudze 8K

Sony zdecydowało się usunąć z opakowania konsoli wszelkie wzmianki o obsłudze rozdzielczości 8K w PlayStation 5. Chociaż sprzedawcy detaliczni tacy jak Argos nadal mają zdjęcia modelu PS5 Slim z napisem „8K” na boku pudełka konsoli, wzmianka ta została usunięta z oficjalnej witryny Sony.

Jak widać na obrazku poniżej, pobranym bezpośrednio ze sklepu internetowego PlayStation, z boku pudełka usunięto wzmiankę o 8K.

Wspólne opinie

Niektórzy eksperci, na przykład John Linneman z Digital Foundry, skomentowali to wycofanie, wskazując, że rozdzielczość 8K nie jest konieczna w przypadku tych maszyn i że wyświetlacze 8K nie są pożądane. Według niego gra The Touryst była pierwszą grą naprawdę kompatybilną z 8K na konsole najnowszej generacji, wydaną w 2021 roku.

Źródło obrazu: Sony

Obsługa 8K na PlayStation 5 Pro?

W 2020 roku, wprowadzając na rynek PlayStation 5, Sony ogłosiło, że konsola będzie kompatybilna z wyświetlaczami 8K i będzie mogła obsługiwać tę rozdzielczość po przyszłej aktualizacji oprogramowania systemowego, gdy zawartość stanie się dostępna. Powstaje teraz pytanie, czy Sony rezerwuje tę obsługę 8K wyłącznie dla niezapowiedzianej, ale szeroko oczekiwanej konsoli PlayStation 5 Pro, której premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku. Aby dowiedzieć się więcej na temat PlayStation 5 Pro, zapoznaj się z analizą specyfikacji konsoli przeprowadzoną przez Digital Foundry.

Źródło: www.eurogamer.net