Sony tworzy dział PlayStation Studios Mobile, aby tworzyć gry w oparciu o nowe i istniejące IP


Firma Sony ogłosiła zdecydowaną ekspansję na gry mobilne, tworząc oddział PlayStation Studios Mobile Division i przejmując Savage Game Studios w celu opracowania „mobilnej gry akcji na żywo AAA”.

Nowy dział będzie rozwijać „innowacyjne, mobilne doświadczenia oparte na nowym i istniejącym PlayStation IP, które spełniają wysokie standardy jakości PlayStation Studios” i będzie działać niezależnie od tworzenia gier konsolowych.

„To przejęcie potwierdza zaangażowanie Sony Interactive Entertainment w dostarczanie innowacyjnych doświadczeń nowym graczom na całym świecie poprzez ekspansję na dodatkowe platformy” – powiedział szef PlayStation Studios Hermen Hulst. Sony ogłosiło w maju, że wydawanie gier na nowe platformy jest teraz kluczową częścią jej strategii biznesowej, ale w dużej mierze uważano, że jest to odniesienie do niedawnej ekspansji na gry komputerowe, a nie do mobilnego rozwoju.

„Zespół PlayStation Studios Mobile koncentruje się na tworzeniu nowych doświadczeń dla graczy poprzez innowacyjne, mobilne gry oparte na nowym i istniejącym PlayStation IP”.


„PlayStation Studios musi nadal rozszerzać i dywersyfikować naszą ofertę poza konsolami, dostarczając niesamowite nowe gry większej liczbie osób niż kiedykolwiek wcześniej” – kontynuował Hulst. „Pozyskanie utalentowanego zespołu w Savage Game Studios to kolejny strategiczny krok w kierunku tego celu.

„Jestem naprawdę podekscytowany tym, nad czym pracuje Savage i jestem przekonany, że zapewnią one wysokiej jakości wrażenia. Nasze przejście na urządzenia mobilne, takie jak ekspansja na PC i gry serwisowe na żywo, wzmacnia nasze możliwości i naszą społeczność oraz uzupełnia Celem PlayStation Studios jest tworzenie najlepszych gier, jakie tylko możemy”.

Savage Game Studios zostało założone w 2020 roku przez doświadczonych programistów Michaila Katkoffa, Nadjima Adjira i Michaela McManusa, którzy wspólnie mają wieloletnie doświadczenie w pracy z takimi programistami jak Spider-Man’s Insomniac Games, World of Tank’s Wargaming, Clash of Clans’ Supercell, Farmville’s Zynga, i Rovio Angry Birds.

Najlepsze gry na PS5