Sony przedstawia nową funkcję PS5 umożliwiającą udostępnianie sesji wieloosobowych

Sony przedstawia nową funkcję PS5 ułatwiającą sesje wieloosobowe

Nowy sposób dołączania do sesji wieloosobowych na PS5

Sony ujawniło nową funkcję PS5, która umożliwi graczom generowanie linków, które można udostępniać, dzięki czemu inni mogą szybko dołączać do sesji wieloosobowych bez konieczności posiadania uprzedniego statusu znajomych w PSN.

Gdy funkcja będzie już dostępna – według Sony „w nadchodzących miesiącach” – gracze będą mogli tworzyć łącza bezpośrednio na konsoli PlayStation 5 lub za pomocą aplikacji PlayStation. Powstały link można następnie udostępnić w postaci prostego adresu URL lub kodu QR do zeskanowania za pośrednictwem wybranej sieci społecznościowej lub platformy komunikacyjnej.

Nadchodząca aktualizacja poprawiająca wygodę użytkownika

Dodatkowo Sony pracuje nad wersją funkcji linkowania dla Discorda, która po opublikowaniu na czacie będzie dynamicznie odświeżać, pokazując status sesji wieloosobowej, dzięki czemu odbiorcy będą mogli natychmiast sprawdzić, czy jest ona nadal aktywna i czy warto w niej uczestniczyć.

Nadchodzące ulepszenia promujące łączność online

Zgodnie z zapowiedzią Sony nowa funkcja łączenia ma „zaprojektować uzupełnienie istniejących metod dołączania do sesji z gry na PS5 i jest spójna we wszystkich obsługiwanych grach na PS5”. Jednak „niewielki procent” tytułów może wymagać aktualizacji, zanim sesje dołączania będą przebiegać sprawnie.

I to nie wszystko; Sony pracuje także nad możliwością wygenerowania linku prowadzącego bezpośrednio do profilu gracza w PlayStation Network, dzięki czemu odbiorca będzie mógł np. szybko wysłać zaproszenie do znajomych. Ta funkcja jest również planowana „w nadchodzących miesiącach”.

To tylko niektóre z kroków, które podejmujemy, aby ułatwić wam łączenie się z innymi graczami online i wspólne uczestnictwo w sesjach dla wielu graczy” – podsumowuje Sony. „Chcemy kontynuować wprowadzanie innowacji w tej przestrzeni i słuchać Waszych opinii, więc dajcie nam znać, co myślicie! »

Źródło: www.eurogamer.net