Sony planuje wypuścić 10 gier w ramach usługi do 2026 r., korzystając z pomocy Bungie.

Przejęcie przez Sony planów gier Bungie i Live Service

Sony ogłosiło, że w styczniu 2022 r. przejmie twórcę Destiny 2, firmę Bungie, za 3,6 miliarda dolarów. Tydzień później podczas spotkania mającego na celu przedstawienie kwartalnych wyników finansowych dyrektor finansowy Sony, Hiroki Totoki, ujawnił, że PlayStation planuje wypuścić do marca 2026 r. ponad 10 gier w ramach usług online. , a Bungie pomaga firmie w tej przestrzeni. Podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników Totoki powiedział, że według VideoGamesChronicle z 12 gier dostępnych w serwisie internetowym tylko sześć zostanie wydanych do roku podatkowego 2025, który zakończy się w marcu 2026 r.

Na początku tego roku Bloomberg poinformował, że Bungie ocenia niektóre z rozwijanych ofert PlayStation, w tym projekt gry wieloosobowej Naughty Dog Last of Us, który najwyraźniej jest wstrzymany. Wygląda na to, że ta ocena skłoniła Sony do zmiany podejścia, ponieważ firma odłożyła na później co najmniej sześć gier w ramach usług online.

Recenzja i plany Sony dotyczące gier usługowych na żywo

„Jesteśmy w trakcie ich sprawdzania… robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że te gry będą się podobać i kochać graczy przez długi czas” – powiedział Totoki podczas rozmowy telefonicznej o zarobkach, według VGC. „Spośród 12 tytułów sześć ukaże się do roku fiskalnego 2025. Taki jest nasz obecny plan. Jeśli chodzi o pozostałych sześć tytułów, wciąż nad nimi pracujemy. »

Totoki kontynuował stwierdzając: „To jest łączna liczba tytułów usług sieciowych i wieloosobowych i w perspektywie średnio- i długoterminowej chcemy promować tego typu usługi i taka jest niezmienna polityka firmy. To nie jest tak, że kurczowo trzymamy się konkretnych tytułów, ale jakość gier musi być najważniejsza. »

Oferta gry wieloosobowej PlayStation i przyszłe wydania

Jeśli chodzi o ofertę dla wielu graczy PlayStation, wiemy, że w kwietniu przejęła ona Firewalk Studios w celu opracowania gry wieloosobowej AAA, a także wiemy, że następna gra Last of Us, jeśli kiedykolwiek zostanie wydana, będzie projektem wieloosobowym typu Factions. Plotki sugerują, że Guerrilla Games pracuje nad jakąś sieciową grą wieloosobową osadzoną w uniwersum Horizon. Dodatkowo Bungie pracuje nad Marathonem i choć ukaże się na PlayStation 5, ukaże się także na Xbox Series X/S i PC.

Czas pokaże, w które sześć gier serwisu internetowego posiadacze PS5 zagrają do marca 2026 r., a które zostały przełożone na późniejszy termin.

Co sądzisz o kierunku Sony w zakresie usług online? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

[Source : VideoGamesChronicle]

Źródło: www.gameinformer.com