Sony ogłasza zakończenie integracji X/Twitter na PS4 i PS5 13 listopada. Co ta decyzja oznacza dla graczy? Szczegóły tutaj.

Sprawdź najnowszą aktualizację Sony dotyczącą integracji X/Twitter na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Koniec integracji X/Twitter

Sony ogłosiło, że wsparcie dla integracji X/Twitter na PlayStation 4 i PlayStation 5 zakończy się 13 listopada. Gdy tylko włączysz konsolę, pojawi się komunikat informujący, że ta funkcja zostanie usunięta: „Obejmuje to możliwość przeglądania całej zawartości opublikowanej na X na PS5/PS4 oraz możliwość publikowania i przeglądania zawartości, trofeów i inne czynności związane z grami bezpośrednio z PS5/PS4 (lub łącząc je z kontem X). »

Strona z często zadawanymi pytaniami PlayStation została zaktualizowana oświadczeniem Sony i zawiera listę innych sposobów udostępniania treści. Obejmuje to korzystanie z aplikacji mobilnej PlayStation lub przesyłanie danych na pamięć USB, a następnie przesyłanie ich do komputera.

Niewyjaśnione zmiany

Sony nie wyjaśniło swojej decyzji o usunięciu integracji z X/Twitterem. Jednak na początku tego roku Microsoft podobno wyłączył udostępnianie zrzutów ekranu na konsolach Xbox ze względu na zmiany w interfejsie API platformy mediów społecznościowych. Podobnie jak na PlayStation, gracze na Xbox muszą teraz korzystać z oficjalnej aplikacji Xbox na Androida i iOS, jeśli chcą udostępniać nagrania z rozgrywki na X.

Znaczące zmiany pod przewodnictwem Elona Muska

Elon Musk kupił X w 2022 roku za 44 miliardy dolarów i od tego czasu platforma przeszła istotne zmiany, z których większość została źle przyjęta przez branżę gier. Niedawno firma X ogłosiła, że ​​będzie testować nowy program w Nowej Zelandii i na Filipinach. Niezweryfikowane konta będą musiały wykupić roczną subskrypcję o wartości 1 USD, aby móc publikować i wchodzić w interakcję z innymi postami.

George Yang jest niezależnym pisarzem dla IGN. O branży gier wideo pisze od 2019 roku i współpracował z innymi wydawnictwami, takimi jak Insider, Kotaku, NPR czy Variety. Kiedy nie pisze o grach wideo, George w nie gra. Co za niespodzianka ! Możesz śledzić go na Twitterze @Yinyangfooey.

Źródło: www.ign.com