Sony ogłasza nowe okładki konsoli PS5 w kolorze czarnym, niebieskim, czerwonym i nie tylko


Sony ogłosiło gamę okładek konsoli PS5 w pięciu różnych kolorach. Te osłony zastępują białe płyty czołowe obecnej konsoli PlayStation 5, umożliwiając zmianę odcienia konsoli na czerwony, fioletowy, czarny, niebieski lub różowy.

Jak ogłoszono na blogu PlayStation, okładki będą dostępne w pierwszej połowie 2022 roku, począwszy od Midnight Black i Cosmic Red w styczniu 2022. Kolory Nova Pink, Galactic Purple i Starlight Blue pojawią się w kolejnych miesiącach. Dostępne będą dwie różne wersje każdego koloru, jedna do PS5 Digital Edition, a druga do PS5 z napędem dysków.

Ponadto kontrolery DualSense Nova Pink, Starlight Blue i Galactic Purple zostaną wydane w styczniu 2022 roku. Dołączą one do już wydanych kontrolerów Cosmic Red i Midnight Black.

Nowe obudowy konsoli Sony PlayStation 5 i kolory DualSense

Pokrowce będą dostępne w następujących regionach: USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Chiny, Tajwan, Hongkong, Singapur, Malezja, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Korea i Filipiny. Sony twierdzi, że w ciągu roku zostaną dodane dodatkowe terytoria, a dokładne daty premiery będą się różnić w zależności od regionu.

Te oficjalne okładki konsoli podążają za niedawnym bałaganem prawnym między Sony i Dbrand, firmą, która tworzy własne panele czołowe PS5 innej firmy. Sony ostatnio opatentowało też panele czołowe PS5, co być może było pierwszym sygnałem, że te opcje kolorystyczne pojawią się wkrótce.

Matt Purslow jest autorem wiadomości i rozrywki w IGN w Wielkiej Brytanii.

Source : https://www.ign.com/articles/sony-ps5-console-covers-announced